banner153
banner230
banner203

Dünya medyası ANTALYA’da

Türkiye’nin yayıncılık tecrübesini dünya ile paylaşmayı hedefleyen ve 70 ülkeden 162 medya çalışanının katıldığı Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) 5. Uluslararası Medya Eğitim Programı, Antalya’da başladı. Televizyon ve radyo yayıncılığı, haber programları ve yeni medya alanlarında eğitimler, forumlar, söyleşiler ve belgesel gösterimlerinin düzenleneceği programa, Türk Cumhuriyetleri, Asya, Avrupa, Afrika, Latin Amerika ülkeleri ve Kafkaslar’dan gelen kamu ile özel medya çalışanları katıldı. 2009’da 27 ülkenin katılımıyla başlatılan organizasyonun bu yılki teması ‘Etkili İçerik Üretimi’ olarak belirlendi.

Yeni yayıncılık vizyonu
TRT Genel Müdür Yardımcısı Erkan Durdu, programın açılışında yaptığı konuşmada, programda ortak değerler etrafında oluşan yeni yayıncılık vizyonun temellerinin atılmasını diledi. Daha yaşanabilir bir dünyanın nasıl şekilleneceğine dair ortak değerler üretmeyi, bu değerler etrafında yeni iletişim ağları ve yeni yayıncılık perspektifleri geliştirmeyi amaçladıklarını anlatan Durdu, “Türkiye son yıllarda insanlığın geleceği adına bölgesel ve küresel anlamında birçok faydalı girişime öncülük etmiştir, etmeye devam etmektedir” dedi.

12 Aralık’ta sona erecek
TRT 5. Uluslararası Medya Eğitim Programı (UMEP) insanlığın ortak değerlerini ve medeniyet tasavvurunu, zamanın ruhuna uygun bir yayıncılık diliyle dünya kamuoyuna aktarmayı amaçlıyor. Evrensel bir gönül köprüsü kurmak, uluslararası yeni işbirliği imkanları geliştirmek için tüm dünyadan yayın içeriği üretmekle sorumlu, sahada görev yapan personel ile Radyo ve Televizyon Yayıncılığı, Yeni Medya, Haber ve Yayın Teknolojileri konularında tecrübe paylaşımı yapmak amacıyla Uluslararası Medya Eğitim Programı’nı gerçekleştiriyor. Program, 12 Aralık’ta sona erecek.

Umut ÖZEN
 

 

 

 

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a