banner153
banner230
banner203

Duyun bu çığlığı

Kanser hastası
Muratpaşa ilçesi Cumhuriyet Mahallesindeki 1 odalı gecekonduda 5 çocuğuyla yaşam mücadelesi veren kanser hastası Feyzi Çetin (55) ve eşi Dilber Kanak (30), hayırseverleri yardıma çağırdı. Rahatsızlığı nedeniyle uzun süredir çalışamadığını söyleyen baba Feyzi Çetin, Azad Kanak (3) ve yedi aylık Berivan Kanak benim öz çocuklarım. İrem Kanak (11), Murat Kanak (5), Ali Kanak (9) da eşimin ilk kocasından olan çocukları dedi. Mide kanseri olduğu için çalışamadığını anlatan Feyzi Çetin, şöyle konuştu: Komşularımızın yardımlarıyla ayakta duruyoruz. Bugün sadece kuru ekmek ve domates yedik. Perişan durumdayız. 7 aylık olan kızım Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde yoğun bakımda yatıyor. Onun tedavi masrafı 4 bin lirayı geçti. Çocuğumun tedavi ücretini ödeyemedim. Küçük kızım yaşasın.

Çocuklarımın yüzü gülsün
Maddi durumlarının bozulmasıyla birlikte iki çocuğunu okula gönderemediğini kaydeden Feyzi Çetin, sözlerine şöyle devam etti: İki çocuğum eğitimlerini yarıda bıraktı. Okula gitmek için kalemleri ve kıyafetleri yok. Okuldan istenilen paraları ödeyemedik. Çocuklarım bana soruyor. 'Baba neden okula gitmiyoruz?' diye. Bende bir şey söyleyemiyorum. Allah rızası için bize yardım etsinler. Ben başka bir şey istemiyorum. Çocuklarım eğitimlerine devam etsin. İlk eşinden üç, Feyzi Çetin'den de iki çocuğu olduğunu anlatan gözü yaşlı anne Dilber Kanak(30) da, şöyle konuştu: Ben, kendim içim bir şey istemiyorum. Çocuklarım aç susuz kalıyor. Komşularımız yardım ediyor, onlarda nereye kadar yardım edecek. Çocuklarım okula gidemiyor. İhtiyaçlarını karşılayamıyoruz. Her yere başvuru yapıyorum. Ama yardımcı olmuyorlar. Benim gülmem önemli değil, çocuklarımın yüzü gülsün yeter.

Doktor olmak istiyor
Beş çocuklu aileye elinden geldiği kadar yardım ettiğini söyleyen komşusu Nazife Yıldız da sözlerine şöyle devam etti: Uzun zamandır çok zor durumdalar. Allah rızası için bunlara yardım etsinler. Biz, yardımcı oluyoruz. Ne zamana kadar onun bunun yardımıyla olabilirler. Devlet ve hayırseverlerden yardım bekliyorlar. Okulunu bırakmak zorunda kalan 11 yaşındaki İrem Kanak da ailesinin durumu kötü olduğu için 20 gündür okula gitmediğini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: Paramız ve yiyecek yemeğimiz yok. Okul elbiselerim ve kırtasiye malzemelerim eksik. Okuldan istenilen parayı da ödeyemeyince ayrılmak zorunda kaldım. Hem kardeşlerimden ayrılmak istemiyorum hem de okuluma geri dönmek istiyorum. Büyüyünce doktor olmak istiyorum. Okuluma devam edemesem de ders çalışmaktan vazgeçmiyorum.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a