banner244

Duyun şu çığlığı

Bin 800 öğrencisi olan Nadire Konuk ve Ali Oğuz Konuk İlköğretim Okulu'nda çıkış saatlerinde yaşanan trafik problemi büyük boyutlara ulaştı. 911 sokakta yaşanan trafik işkencesi velileri isyan ettirdi. Okulun çıkış saatlerinde ilköğretim çağındaki öğrencilerin karşıya geçebilmek için verdikleri mücadele kazalarla sonuçlanmasın diye okul müdürü ve öğretmenler trafik polisi görevini üstleniyor. Ancak yaşanan karmaşaya rağmen okul önünde veya çevresinde gerçek bir trafik polisi göze çarpmıyor.

Trafik polisi şart
Okul müdürü ve öğretmenlerin çabaları sayesinde bir çok kaza önleniyor olmasına karşılık veliler her gün çocuklarının eve dönüşünü endişeyle beklediklerini söylüyorlar. Velilerden biri, 'Okula çocuğumu gönderiyorum ama akşam eve dönene dek endişe içinde oluyorum. Okul çıkışında yaşanan bu trafik karmaşası sonucu kaza yaşanmaması inanın mucize. Okul müdürümüz ve öğretmenlerimiz ellerinden geleni yapsalar da yeterli olamıyor. Buraya en azından okul çıkış saatlerinde bir trafik görevlisi gerekiyor' dedi.

Münakaşa mı edelim?
Öte yandan başka bir soruna da dikkat çeken bir diğer veli ise 'Burası okul bölgesi. Normal şartlarda burada hız limiti 40. Ancak trafik kurallarını ve buranın okul bölgesi olduğunu gözardı eden bazı sürücüler, çocuklarımızın can güvenliğini tehdit ediyor. Kimi zaman uyarma şansı buluyor ve yavaş gitmelerini istiyoruz ancak o zaman da ikili münakaşaya girmek zorunda kalıyoruz. Buraya çocuklarımızın can güvenliğini sağlamak için trafik görevlisi istiyoruz' dedi.

Fırat ÇİÇEK

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a