banner153
banner230
banner203

 Eğlence olsun çamurdan olsun

Çamurlu Düşler Çömlek Atölyesi, çocuklara çömlekçiliği tanıtmak ve çamurun sadece kir olmadığını göstermek amacıyla Antalyalılarla buluştu

 

3 bin yıllık geleneksel ayak tornası ve çamur ile yaratıcılıklarını sergileyen minikler eğlenceli anlar yaşadı. Eğitmenler eşliğinde geleneksel ayak tornasının başına geçen minikler, hem çamurla oynamanın hem de kendi el becerileriyle çömlek yapmanın mutluluğunu yaşadı. Etkinlikte İzmir Menemen'den özel olarak getirtilen ve içeriğinde herhangi bir kimyasal bulunmayan doğal çamurun kullanıldığı ifade edildi. Çamurlu Düşler Çömlek Atölyesi sahibi Mehmet Yılanlı, amaçlarının çocuklara çamuru sevdirmek olduğunu belirtti.

 Beğeniye sunulacak

Mehmet Yılanlı, “Yarıyıl tatilinde çocuklarımızın keyifli anlar geçirmesi ve çömlekçiliği tanıtmak amacıyla bir etkinlik düzenledik. Bu etkinliğin çocuklarımızın yaratıcılığına da katkı sağlayacağını düşünüyoruz” şeklinde konuştu. 8 Şubat tarihine kadar devam edecek olan etkinliğin ardından Antalyalı miniklerin ellerinden çıkan eserler, düzenlenecek olan bir sergiyle beğeniye sunulacak.

Fırat ÇİÇEK

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a