banner237
banner203

Ekonomik krizin  kaynağı ABD

Memur- Sen Antalya Temsilcisi Mustafa Çoban, döviz üzerinden oluşturulmak istenen krize dikkat çekerek, “Türkiye’nin de içinde olduğu 30 ülkeye karşı küresel çapta bir yıkım kapısını aralayacak olan 'ticaret savaşları' stratejisi uygulanmaktadır.  Küresel emperyalizmin öncüsü ABD, kendi içindeki krizi gizlemek için dünya devletlerine savaş açmış durumdadır. Biz, son zamanlarda ekonomimize karşı yapılan operasyonların emperyalizmin Türkiye'ye dönük olarak geliştirdiği 'grand stratejinin' daha önce terör örgütleri eliyle gerçekleştirdiği saldırıları, 15 Temmuz işgal girişimi gibi bir taktiksel devamı olduğunu biliyoruz” dedi.

Yeni dünya düzeni

Çoban, kriz yaşayan ABD ve dünya devletlerinin yeni ittifak ve paktlar oluşturma gayreti içinde olduğunu bunun da yeni bir dünya düzenini işaret ettiğini anlatarak,  “Bu durum gerek tarihi derinliği ile gerekse de tarihi derinliğine koşut olarak geniş bir coğrafyaya hitap eden Türkiye'ye büyük imkanlar sunmaktadır. Ülkemizde son yıllarda atılan adımlar umutlarımızı artırırken, emperyalizmin histeriye varacak derecede agresifleşmesine neden olmaktadır. Bugün yaşadıklarımızın bir veçhesi/yüzü de budur” diye konuştu. 

Hükümetin yanındayız

Her zaman hükümetin yanında olduklarını da vurgulayan Çoban şöyle devam etti: “Emperyalizmin yaşadığı krizinin oluşturacağı muhtemel yıkıntılardan kurtulmanın ve son yıllarda bütün olumsuzluklara, bütün saldırılara rağmen adım adım hayata geçirdiğimiz 'güçlü ve büyük Türkiye' idealinin tam anlamıyla tecellisinin sağlanmasının tek yolu toplumsal tesanütümüzü koruyarak devlet ve millet birlikteliğini güçlendirmektir. Güçlü ve Büyük Türkiye idealini sendikal anlamda kendisine misyon edinmiş Memur-Sen ailesi olarak, küresel baronların ve onların ekonomik tetikçileri olarak gördüğümüz bazı uluslararası kuruluşların manipülatif saldırılarına karşı hükümetimizin oluşturduğu direniş hattına şimdiye kadar olduğu gibi bütün gücümüzle katkı verdiğimizi ilan ediyoruz.”

Esra ALTUNKES

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a