banner153
banner230
banner203

Ekspres hat devreye girdi

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Dairesi Başkanlığı, kesintisiz toplu taşıma hizmeti sunabilmek amacıyla Gazipaşa'dan Antalya'ya ekspres sefer hizmeti başlattı

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Daire Başkanlığı Gazipaşa'nın da Antalya'ya ulaşımını daha kolay ve hızlı hale getirecek ekspres hattını hizmete sundu. Ekspres hatla dört buçuk saat olan yolculuk süresi iki buçuk saate kadar düşürüldü. Günde 6 araçla sefer yapılan hatta bayram ve sınav gibi özel günlerde de ek sefer konulacak. Gazipaşalı vatandaşların olmazsa olmazının ulaşım olduğunun altını çizen Gazipaşa SS171 Nolu Kooperatif Başkanı Halil Akbaş, “Gazipaşa'dan Antalya'ya gitmek isteyen vatandaşlarımız, doğu illerinden gelen otobüsleri bekliyordu. Gece 3'te 4'te yağmurda çamurda otobüs bekliyordu. Antalya'ya da 6.5 saatte gelebiliyorlardı. Ama şimdi ekspres hat ile bu süreyi 2,5 saate indirdik” dedi.

‘Hatlarımız değerlendi’

Üç yıl öncesine kadar sadece Gazipaşa Alanya arası çalışan bir kooperatif olduklarını ancak Menderes Türel’in göreve gelmesiyle birlikte hatların değerinin arttığını da belirten Akbaş, “Gazipaşa'da şehir içi toplu taşıma araçlarımız yoktu. Başkanımız sayesinde Gazipaşa'ya toplu taşımayı getirdik. Hatlarımızın değeri yok gibi bir şeydi. Şu anda hatlarımız değerlendi, kazançlarımız arttı. Böylece araçlarımızı da yeniledik, yolcularımız artık daha büyük ve konforlu araçlarla seyahat ediyor” diye konuştu. Dört yıldır Gazipaşa'da oturduğunu ve sık sık Antalya'ya geldiğini ifade eden emekli Rüya Altınkoç ise “Artık Antalya'ya gelmek bizler için daha güzel ve rahat. Ekspres hat olmasından dolayı daha kısa sürede burada olup randevularımıza yetişebiliyoruz. Çok memnunuz” ifadelerini kullandı.
DHA

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a