banner153
banner192
banner203

Emeklilerden  buruk kutlama

TÜED Şube Başkanı Tezcan, 30 Haziran Emekliler Günü nedeniyle açıklamalarda bulunarak, başkanların ve siyasi parti temsilcilerinin kendilerini hatırlamadığından yakındı, buruk bir kutlama yaşadıklarını söyledi

Emeklilerin çeşitli sorunlarının bulunduğunu belirten Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Antalya Şube Başkanı İbrahim Tezcan, “Bizleri bu özel günümüzde belediye başkanlarımız ve siyasi il temsilci başkanlarımız hatırlamıyor. Sadece seçim zamanlarında hatırlanmaktan bıktık. Hiç kimse emekliler günümüzü kutlamıyor. Bu yüzden buruk bir kutlama yaşıyoruz” dedi.  Günün anlam ve önemine değinen Tezcan, “30 Haziran 1927 yılında emekli olan Devletimizin ve Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ün emekliye ayrıldığı günü, emeklilerimiz ve emekli kuruluşlarımız bugünü bir vefa ve saygı olarak emekliler günü olarak kutlamaktadır. Bu vesile ile tüm emeklilerimizin emekliler gününü tüm içtenliklerimizle yönetim olarak kutlamaktayız” şeklinde konuştu.


‘Üvey evlat muamelesi’

Tezcan, 30 Haziran Emekliler Günü’nde emeklilerin sorunlarını ve beklentilerini gündemde tutmayı görev bildiklerini aktararak, “Bizler memur emeklileri gibi toplu görüşmelere katılıp sendikal haklarımızı istiyoruz. Bizlere üvey evlat muamelesi yapılmasını kınıyoruz. Emeklilerin kesilen katkı paylarının kaldırılmasını istiyoruz. 2000 yılı sonrası emeklilerin intibaklarının yapılmasını emeklilerimiz dört gözle beklemektedir. 30 Haziran Emekliler Günü’nde büyük Atatürk’ün yaşlılar ve emeklilerle ilgili şu sözlerini emekliler olarak hiçbir zaman unutmayacağız. ‘Bir milletin yaşlı vatandaşlarına ve emeklilerine karşı tutumu o milletin yaşama kudretinin en önemli kıstasıdır. Mazide muktedirken bütün kuvvetiyle çalışmış olanlara karşı minnet hissi duymayan bir milletin istikbale güvenle bakmaya hakkı yoktur’ demek suretiyle yaşlıların ve emeklilerin saygınlığını topluma yansıtmıştır” dedi. Dernekteki kutlamaya geçen seneye oranla çok sayıda emeklinin katılması dikkatlerden kaçmadı.

Esra ALTUNKES

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner212