banner153
banner230
banner203

En önemli sorun ulaşım

Antalya Valisi Ahmet Altıparmak, göreve geldiğinde ilin sorunlarını tespit etmek için iki önemli çalışma yaptırdığını söyledi. Geçen yılın haziran ve temmuz aylarında yapılan çalışmalardan biri 3 bin kişiyle yapılan anket olurken, diğeri kaymakam, belediye başkanı ve muhtarlarla gerçekleştirildi. Yöneticiler ilçe, belde ve köylerinin en önemli 5 sorununu maddeler halinde sıraladı.

İlginç sonuçlar
Antalya'da bugüne kadar yapılmış en büyük kamuoyu araştırması olan anket ortaya ilginç sonuçlar koydu. Ankete göre, Antalya'da yaşayanlar şehir merkezi ve ilçelerdeki en önemli sorunun ulaşım, yol alt yapısı ve trafik olduğu fikrinde birleşti. Ankete katılanlardan yüzde 19,4'ü ulaşımdan, yüzde 18'i trafikten, yüzde 7,5'i de yol alt yapısından şikayet etti. Vali Altıparmak, sonuçlar analiz edildiğinde, Antalyalıların yarıya yakınının ulaşımdan şikayetçi olduğunu söyledi. Devlet hizmetleri için 'evet ve fena değil' diyenler toplandığında, yüzde 80'in üzerinde memnuniyet duyulurken, Antalya'nın en sevilmeyen özelliğinin sıcak ve nemi olduğu ortaya çıktı. Altıparmak, 'İkinci sorun olarak göç ve kalabalık geliyor. Demek ki insanlar bu şehri kalabalık buluyor. Bunlar bizim için çok önemli. Antalya'nın en sevilen yanı ise yüzde 79,2 ile doğası. Her şeyi diyenler yüzde 6. Sorun yok diyenler yüzde 22,4. Bu büyük bir rakam.'

Çalışma yol haritası olacak
Her iki çalışmanın da kendisi için 'yol haritası' olduğunu ifade eden Altıparmak, 'Zaman zaman bakıyorum. Yönetim kademesindeki arkadaşlarla paylaşıyoruz. Yapacağımız çalışmalarla ilgili konuyu gündemimize aldığımızda ankette ne çıktığına bakıyoruz. Antalya için yapılmış en büyük ve en kapsamlı çalışma. Eğitimden sağlığa, sosyal hizmetlerden çevreye kadar akla gelen bütün konularda, bizim için işimize yarayacak tüm konularda sorular sorduk' diye konuştu. Vali Altıparmak, gidişatı görmek için anketin her sene yaptırılabileceğini de sözlerine ekledi. Vali Altıparmak'ın, Antalya için yaptırdığı ikinci çalışma ise kaymakam, belediye başkanı ve muhtarlarla yapıldı. Çalışmaya katılanlar ilçe, belde ve köylerinin en önemli 5 sorununu sıraladı.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a