banner244

Engelliler için bir araya geldiler

Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle Engelli Bireyler Derneği tarafından düzenlenen engelli bireylere yardım yemeğinde büyük bir dayanışma örneği sergilendi. Gecede 117 bin 500 lira gelir elde edildi

Müzik ziyafeti
Döşemealtı'nda ilk kısmı tamamlanarak hizmete açılan Engelliler Rehabilitasyon Merkezi'ne yardım amacıyla, Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Engelli Bireyler Derneği tarafından Ramada Otel'de düzenlenen yardım yemeği, yardımsever vatandaşların, sanatçıların, işadamlarının, kamu kurumu ve sivil toplum kuruluşu yöneticilerinin, medya temsilcilerinin buluştuğu özel bir ortamda gerçekleşti. Dayanışma örneğinin gösterildiği geceye, Cahit Berkay, Vedat Sakman, Gökhan Kırdar, Gül Erda, Tuğba Özay ve Onur Akın müzik ve şarkıları, Tamer Levent ve Kenan Işık'ın okuduğu şiirlerle renk kattı. Eski bakanlardan İsmet Sezgin'in tiyatro oyuncusu Nilgün Belgün'le yaptığı dans ilgiyle izlendi. Geceye ünlü oyuncular Nehir Erdoğan ve Engin Çağlar da katıldı.

Rehabilitasyon Merkezi
Gecenin açılış konuşmasını yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, Türkiye nüfusunun yüzde 12'sinin engellilerden oluştuğuna dikkat çekerek, Engelliler Merkezi'nin bu bölgenin en önemli rehabilitasyon merkezi olacağını söyledi. Engelli Bireyler Derneği Başkanı Gürsel Karabayır da Engelliler Rehabilitasyon Merkezi'nin işlevleri konusunda açıklamalarda bulundu. Gecede konuşan eski bakanlardan İsmet Sezgin ise 'Bir insanın sorunu hepimizin sorunudur' diye sözlerine başladı. Sezgin, büyük bir yaraya parmak bastıkları ve Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdikleri için Büyükşehir Belediyesi ve Engelli Bireyler Derneği yöneticilerine teşekkür etti.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a