banner244

Engellilere hizmet edecek

Derneğe devir edildi
Mustafa Akaydın, eşi Günseli Akaydın ve Engelli Bireyler Derneği Başkanı Gürsel Karabayır, Büyükşehir Engelliler Rehabilitasyon Merkezinin tamamlanması dolayısıyla bir basın toplantısı düzenledi. Başkan Akaydın, 26 dönümlük alanın Hazineden alındığını, Hazine ile yapılan sözleşme gereği bu merkezin işletmesinin ancak dernek veya vakıf tarafından yapılabildiğini kaydetti. Akaydın, bu nedenle Büyükşehir ile Engelli Bireysel Derneği arasında yapılan protokolle Büyükşehir Engelliler Rehabilitasyon Merkezinin işletilmesinin 3 yıllığına Engelli Bireyler Derneği'ne devredildiğini, merkezin kontrolünün Büyükşehir Belediyesi'nde olduğunu, Büyükşehir Belediyesi'nin ayrıca ulaşımı sağlayacağını belirtti.

3 bin metrekaresi tamamlandı
Büyükşehir Engelliler Rehabilitasyon Merkezinin okul olarak da hizmet vermesinin planlandığını dile getiren Akaydın, şunları söyledi: 'བ dönümlük araziye kurulan Engelliler Rehabilitasyon Merkezinin 11 bin metrekarelik kapalı alanı bulunuyor. Kapalı alanın 3 bin metrekaresi tamamlanarak 3 ޞubat tarihinden itibaren hizmet vermeye başlayacak. Büyükşehir Engelliler Rehabilitasyon Merkezi, Türkiye'nin en büyük engelliler projesidir. Dünyadaki en iyi projelerden biridir. Merkeze şu ana kadar 175 öğrenci başvuruda bulundu.

Merkez, saat başı 80 kişiye hizmet verebilecek. 8 saatte ise 500-600 kişiye kadar hizmet verebilecek bir kapasiteye sahip. Merkezde kapalı ve açık havuz, gerektiği zaman konaklayabilecekleri 50 odalı bir ünite de yapılacak.''

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a