banner153
banner230
banner203

Erkek olduğunu ispatlamak istiyor

Alanya'da, altı ay evli kaldıktan sonra eşi tarafından 'erkek olmadığı' iddia edilerek boşanma davası açılan ve nafaka istenen genç adam, üç yıldır erkek olduğunu ispat etmeye çalışıyor

Erkekliği yok iddiası
Antalya'da, 2007 yılında F.K. ile evlenen turizmci Bahaddin K. (33), altı ay evli kaldıktan sonra ayrılma kararı aldı. Babasının evine giden F.K. da 2008 yılı Kasım ayında eşi Bahaddin K'nın erkek olmadığını, evli olmasına rağmen halen bakire olduğunu iddia ederek Alanya 2. Asliye Mahkemesi'ne başvurdu. Mahkemeye çıkan Bahaddin K. duyduğu iddialar karşısında ne yapacağını şaşırdı. Mahkeme tarafından Antalya Eğitim Araştırma Hastanesi'ne sevk edilen Bahaddin K., daha sonra Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Üroloji Anadilim Dalı'na sevk edildi. Üç yıl önce eşinin kendisinin erkek olmadığını ileri sürerek boşanma davası açtığını belirten Bahaddin K., şöyle konuştu: Eşimden ayrılmak için mahkemeye başvurdum. O benden nafaka almak için 'Erkekliği yok. Ben kız oğlan kızım' dedi. Ben de adli rapor istedim. Adli raporda yüzde ཈' esnek kızlık zarı çıktı. Esnek kızlık zarı normal bir ilişkiyle bozulmayan bir şey.

Psikolojim bozuldu
Erkekliğini ispatlayabilmek için Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Tıp Fakültesi Üroloji Bölümü'nde muayene olduğunu ve pekçok test yapıldığını anlatan Bahaddin K., şunları söyledi: CIS testi yapıldı ancak Semi-Rejene diye yazı yazdılar. Bir profesör tarafından 'penil doppler usg' kontrolünden geçirilmem gerektiğini söylediler. Birkaç gün sonra hastaneye tekrar gittiğimde CIS testi için başka bir bölüme gönderdiler. Oysa bir hafta önce CIS yapılmıştı ve morluk var. Ben de kabul etmedim. Penil doppler usg ile bakılması için CIS testinin yapılması gerekiyormuş. Ben bunu kabul etmeyince penil doppler usg'yi kabul etmedi diye yazdılar. Üç yıldır sonuç alamadığım için son çare olarak Başbakanlık İletişim Merkezi'ne başvurdum ve beni birkaç gün önce çağırdılar ve daha önce ellerinde olmadığını söyledikleri farklı bir cihazla kontrol edileceğini söylediler ancak bu cihaz ile yapılacak kontrolü mahkemenin kabul etmeyeceğini düşündüm ve yaptırmadım.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a