banner153
banner230
banner203

Ermenek'te kıyak iddiası

Hazine arazisinde kaçak olduğu öne sürülen evin inşasında belediye personeli çalıştırılıyor. Evin bir Muratpaşa Belediyesi çalışanına ait olduğu öne sürülüyor. Çıkan hafriyat ise belediyenin çevre düzenlemesinde kullanılıyor

Kasırga Operasyonu ile sarsılan Muratpaşa Belediyesi'nde başşoför olarak çalışan Salih Akça isimli personelin Muratpaşa ilçesi Ermenek Mahallesi Asmalı-1 Sokak üzerinde ev inşa ettirdiği öne sürülüyor. Ermenek Mahallesi sınırları içinde yer alan Asmalı-1 sokakta yaklaşık 1 ay önce inşasına başlanan ve Muratpaşa Belediyesi'nde görevli Salih Akça ismine ait olduğu öne sürülen yapının hafriyat işlerinin Muratpaşa Belediyesi'nce üstlenildiği iddia edilirken, belediye personelinin de hafta sonu inşaatta görevlendirildiği çevredeki vatandaşlarca dillendirildi. İddiaların en ilginç olanı ise arazide yapılan kazıda çıkan taşların değerli olduğu öne sürülerek çeşitli parkların yapımı için herhangi bir ihaleye çıkılmaksızın belediyenin Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından bedelsiz olarak toplandığı oldu. Belediyenin park yapımı için mücavir alan içinde alt yapı malzemelerini bu şekilde temin etmesi sonrası parklardan belediye kasasında kalan gelirin nasıl kullanıldığı ise merak konusu. Muratpaşa Belediyesi Basın Danışmanı Melek Akar, adı geçen sokakta yapımı süren inşaatın hafriyatının belediye tarafından değerlendirildiğini ifade ederek, 'Oralardan kaliteli toprak çıkıyor. Hatta belediye şahsa hizmet mi ediyor diye çok sayıda şikayet geliyor. Çıkan toprak kaliteli olduğundan ve bedava olduğundan kamyonlarımızla alıyoruz' iddiasında bulundu.

Kaçak eve ve kıyağa değerli taş kılıfı
Abdurrahman Çalışkan isimli kişi de evin kendisine ait olduğunu öne sürüyor. Ancak edinilen bilgiye göre Salih Akça'nın bir ev yaptırdığı bu evi satarak şu anda yapımı devam eden evi yaptırmaya başladığı ve evlerin kaçak olduğu öne sürülüyor. Ermenek Mahalle Muhtarı Akif Yasan ise inşaatın yapıldığı yere birkaç kez gittiğini belirterek 'Burada daha önce ahır olarak kullanılan yerin yıkılarak yerine belediyede başşoför olarak çalışan Salih Akça'nın akranlarının evinin yanına tek katlı bir ev yapabilmek için izin alındığını biliyorum. Mevcut ahırın inşasında kullanılan taşların da belediye tarafından park ve bahçe düzenlemesinde kullanıldığı bilindiğinden Değirmenönü'nde yapılan çevre düzenlemesinde kullanıldığını duydum' diye konuştu.

ޞükrü AĞIRMAN

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a