banner153
banner230
banner203

Esnafın rant isyanı

Sarı çizgi de rant iddialarından sonra Hasan Subaşı Caddesi'nde otoparkçı terörü! Yol kenarında belediyenin sarı çizgiyle belirlediği yerlere park edilen araçlardan 5'er lira alan otoparkçılara dur denmesi için Büyükşehir'e imzalı dilekçe veren esnaf, 'Bu çileden bizi kurtarın' diye isyan etti.

Büyükşehir Belediyesi'nin bir süre önce Elmalı Mahallesi Hasan Subaşı Caddesi'ndeki kaldırım önlerini sarıya boyayarak otoparka dönüştürmesine esnaf ve vatandaştan büyük tepki gelmişti. Hasan Subaşı Caddesi esnafı, Büyükşehir Belediye yetkililerinin kaldırım önlerine sarı çizgi çekerek işaretlenmesine isyan etmişti. Esnaf, belediye yetkililerinin sarı çizgiyi çektikten sonra bir daha gelip ilgilenmediğine dikkat çekerek, otopark alanı olarak işaretlenen bölgenin Büyükşehir Belediyesi'nin rant için beklettiğini iddia ediyordu. İddialar adeta gerçek oldu. Parkometre takılacağı söylenen alanlar sarıya boyandı ve ücretli olduğu duyuruldu. Ancak çevredeki bazı kişilerin aracını park edenlerden belediye adına ücret aldığı ortaya çıktı. Esnaf, belediyenin bu bölgeyi birilerine peşkeş çektiğini ve yaşanan hukuksuzluğu göz ardı ettiğini öne sürerken belediye yetkilileri topu Antalya Emniyet Müdürlüğü'ne attı. Antalya'nın merkezi noktalarından Hasan Subaşı Caddesi'nde şu anda adeta otoparkçı terörü esiyor. Yol kenarına park edilen araçlardan 5'er lira alan otoparkçılara dur denmesi için Büyükşehir Belediyesi'ne imzalı dilekçe sunan esnaf, 'Bu çileden bizi kurtarın' diyerek isyan etti.

Esnafa kazık
Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne 19 Ocak 2011 tarihinde 2048 numaralı dilekçe ile şikayetlerini ilettiklerini söyleyen Hasan Subaşı Caddesi'ndeki esnaf bu tarihten bu yana ne bir belediye yetkilisinin ne de başka bir kimsenin gelip de sorunu incelediğini söyledi. Esnafın yaptığı şikayetin nedeninin Müsellim Camii'nin yanındaki bir otopark sahibinin sabah 8 akşam 8 saatleri arasında yolun karşı bölümündeki dükkanlarının önüne araç park edenlerden 5'er lira otopark ücreti alması ve iki sıra halinde park edilen araçların trafiğe engel olması olduğu öğrenildi. Esnaf, yolun kenarına park edilmesi yerine duraklamaya izin verilmesi gerektiğini belirterek mal indirmeye gelen toptancıların araçlarını yanaştırabilecekleri bir nokta bulamadıkları için sıkıntı oluştuğunu dile getirdi. Yaşanan sıkıntının bir an önce giderilmesi gerektiğini söyleyen esnaf, Antalya Valiliği'nin yanı başında böyle bir hadisenin gerçekleşmesinin üzüntü verici bir olay olduğunu vurguladı. Yetkililerden en kısa sürede bir düzenleme getirmelerini ve trafiğin akışını engelleyen durumların önüne geçilmesini istedi.

ޞükrü AĞIRMAN

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a