banner153
banner230
banner203

FreshAntalya Fuarı  17 martta açılıyor

142 firma stant açacak
Antalya Fuarcılık ve İşletmecilik A.ޞ. (ANFAޞ) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Çalık,
Çalık, fuarın 17-19 Mart tarihlerinde Antalya Expo Center'da açılacağını, bu yıl 5'ncisi düzenlenen fuarı, 36 ülkeden 7 bin 500'ün üzerinde sektör profesyonelinin ziyaret etmesinin beklendiğini belirtti. Çalık, şunları kaydetti: ''Fuarda yurt içi ve yurt dışından 142 firma stant açıyor. FreshAntalya Fuarı Türkiye sebze meyve ihracatı açısından büyük önem taşıyor. ANFAޞ'ın yurt dışında gerçekleştirdiği tanıtımlar sonucunda Avusturya, Rusya, Kenya, Estonya, Suriye, İsrail, Lübnan, İtalya, Fransa, Yunanistan, Romanya, Mısır, İngiltere, Sudan, Bangladeş, Almanya, Ukrayna, Hollanda, Moldova, Kazakistan, Yunanistan, Azerbaycan, Macaristan, Suudi Arabistan, Hollanda, Polonya, Ukrayna, İspanya'dan market zincirleri, ithalatçılar, sebze meyve komisyoncuları FreshAntalya Fuarını ziyaret edecek.''

Diğer konuşmacılar
AYMSİB Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Satıcı da turizmde marka şehir olan Antalya'nın tarımda da emin adımlarla markalaşma yolunda ilerlediğini belirtti. ATSO Meclis Başkanı Ali Rıza Akıncı da sektör olmanın iki temel unsurlarından birinin lobi, diğerinin de fuar olduğunu kaydetti. 10 yıl önce yaş meyve sebze ve seracılığa sektör deme olanağı bulunmadığını, üretimin tamamen aile işletmesi olarak yapıldığını anlatan Akıncı, artık turizmde ve tarımda marka olan Antalya'da üreticilerin meyve üretiminde de moda yarattığını vurguladı.
Tarım İl Müdürü Bedrullah Erçin de fuarın hem Antalya hem de Türkiye için önemli olduğunu bildirdi. Ziraat Mühendisleri Odası Antalya ޞube Başkanı Vahap Tuncer, üreticilerin yurt dışı ve yurt içi taleplere göre üretim yaparak markalaşmada önemli bir adım attığını söyledi. Tuncer, fuarda Türk üreticisinin üretimde zararlılara karşı yaptığı mücadele yollarının da anlatılacağını belirtti.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a