banner153
banner230
banner203

Gazeteciler ödüllerini aldı

Geceye katılanlar
Antalya Hill Side Su Otel'de düzenlenen törene Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Antalya Valisi Ahmet Altıparmak, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu, MHP Genel Başkan Yardımcısı Tunca Toskay, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Akdeniz Üniversitesi Rektörü İsrafil Kurtcephe, Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni ve cemiyet üyeleri, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Genel Yardımcısı ve Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Ali Dim, çeşitli siyasi parti ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile çok sayıda gazeteci katıldı. Törene Anadolu Ajansı (AA) Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Dr. Hilmi Bengi de katıldı.

Konuşmalar
Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül törende yaptığı konuşmada, 15 gün sonra yapılacak genel seçimler ile demokrasinin en temel işlevinin yerine getirileceğini anımsattı. Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni de, AGC'nin kurulduğu ilk günden bu yana bölgenin kalkınmasında duyarlılık gösterdiğini ve üzerine düşen görevi layıkıyla yapan bir meslek örgütü olduğunu kaydetti. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın ise 12 Haziran'dan sonra Türkiye'de yeni bir siyasi süreç başlayacağını belirtti. MHP Genel Başkan Yardımcısı Tunca Toskay ise medyanın tarihi ile demokrasi tarihi arasında karşılıklı bir etkileşim olduğunu vurguladı. AKPM Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu ise AKPM olarak düşünce ve medya özgürlüğüne büyük önem verdiklerinin altını çizdi.

Ödüller
Törende ödüllerini alan gazeteciler ile ödül aldıkları eserleri şöyle: Haber Dalı:''Meclis boş, Jet-Ski dolu'' haberiyle Habertürk Gazetesi'nden Yusuf Dalaman Araştırma Dalı: ''Antalya için ithal vekil olmazsa olmaz mı?'' araştırmasıyla Antalya gazetesi'nden Nizamettin Özmen Güncel Yazı Dalı: ''O şimdi evde'' Akdeniz Gerçek Gazetesi'nden Nilhan Kırdı Spor Haberi: ''Madenlerden minderlere'' Anadolu Ajansı'ndan Güç Gönel Ekonomi Haberi: ''Lufthansa ile ortak oldu, havacılık devlerine sebze satacak'' haberiyle Zaman Gazetesi'nden ޞaban Gündüz Yılın Televizyoncusu Dalı (Haber): 'ƍ saat kurtarılmayı bekledi'' görüntüsü ve haberiyle Anadolu Ajansı'ndan Hüseyin Kanber Program Dalı: ''Mavi tutku su altı belgesel'' dalı ile TRT'den Ümit Nasip Kaplar. Yılın Radyocusu: ''Martı Clup'' programıyla Martı FM'den Ersin Bekler. Sayfa Düzeni Dalı: Antalya Gazetesi, birinci sayfa düzenlemesi ile İslam Çelik. Nuri Dağtekin Özel Ödülü: Fikret Otyam. AGC Özel ödülü: Türk Hava Yolları Hasan Özkay Fotoğraf Yarışması'nda ödül kazanan gazeteciler ve eserleri de şöyle: Haber Fotoğrafı: ''Saçlarından hayata tutundu'' rumuzlu fotoğrafıyla Habertürk Gazetesi'nden Bülent Tatoğulları . Yılın Spor Fotoğrafı: ''Hırs'' rumuzlu fotoğraflarıyla Doğan Haber Ajansı'ndan Süleyman Ekin. Yılın Çevre Fotoğrafı: ''Bir fırtına, 3 batık'' rumuzlu fotoğrafıyla Doğan Haber Ajansı'ndan İbrahim Laleli. Yılın Sanat Fotoğrafı: ''Son Ejderha'' rumuzlu fotoğrafıyla Gazete Bir gazetesinden Okan Dilek.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a