banner153
banner230
banner203

Genç, eğitimcileri ağırladı

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, Yeniköy Ortaokulu’nun Erasmus+ projesi “Mind on Hands STEM Goes on” isimli proje kapsamında Döşemealtı’na gelen Estonya, Slovenya, Bulgaristan ve Portekizli eğitimcileri ağırladı.

Yeniköy Ortaokulu’nun Erasmus+ projesi kapsamında 23-27 Ekim 2017 tarihleri arasında ’’STEM Öğretmen Eğitimi’’ programına katılmak için Döşemealtı’na gelen Estonya, Slovenya, Bulgaristan ve Portekizli 15 idareci ve öğretmen Belediye Başkanı Turgay Genç’i ziyaret edip çalışmalar hakkında bilgi verdiler.

Projenin temel amacının, öğrenciler için fen ve matematik eğitimini daha anlamlı ve anlaşılır hale getirmek, öğrencilerin karşılıklı olarak kültürel farklılıklara ve inançlara saygı duymalarını sağlamak olduğunu söyleyen Proje Koordinatörü Fen Bilimleri dersi öğretmeni Hilmi Doğan, STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematic) baş harflerinden oluşan ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde başlayan, Türkçe’ye FeTeMM (Fen, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik) olarak uyarlanan bir eğitim yaklaşımı olduğunu söyledi.

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, Eğitim öğretim anlamında şanslı bir bölgede olduklarını söyleyerek, “Döşemealtı Anadolu liseleri, Sosyal Bilimler lisesi, kolej ve özel Üniversitesi ile adeta bir eğitim vadisi olma yolunda. Bu da bölgemiz açısından oldukça önemli. Yeni gelişmekte olan Antalya’nın en büyük merkez ilçesi konumundayız. Ancak eğitim tesisi bakımından en bol ve en başarılı ilçeyiz. Bu da bizim hızla gelişmemizi ve gelecek neslin çok daha bilinçli ve eğitimli olmasına imkan tanıyor. Sizlere de bu projeyi hayata geçirdiğiniz için çok teşekkür ediyorum” dedi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Genç, misafir eğitimcilere Atatürk maskı hediye etti.

İHA

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a