banner153
banner230
banner203

Golfçülerin uçak sıkıntısı

Portekiz'e gidiyorlar
Başta İngiltere olmak üzere Avrupa'nın çeşitli ülkelerinde tur operatörlüğü yapan Bilyana Golf Travel'in Sahibi Birol Uygurlu, yaptığı açıklamada, Belek'in golf sahaları, otelleri ve servisi ile golfçülerin en çok golf oynamak istedikleri destinasyonların başında geldiğini belirtti. Belek'in bu hızlı yükselişinin, özellikle 80 golf sahası bulunan Portekiz'e giden Avrupalıların Belek'e yönelmesine neden olduğunu dile getiren Birol Uygurlu, tek sıkıntının uçak seferleri olduğunu kaydetti.

Bilet fiyatları arttı
Kıbrıs Türk Hava Yolları'nın kapanmasından ve British Airways'in Antalya uçuşlarını sona erdirmesinden sonra bu ülkeden Antalya'ya uçak bilet fiyatlarının en az yüzde 50 oranında arttığını vurgulayan Uygurlu, bunun üzerine İngiliz golçülerin Portekiz'i tercih etmeye başladığını söyledi. Uygurlu, ''Bu paraya bir İngiliz golfçü Portekiz'e gidip bir hafta da tatil yapabiliyor. Bu nedenlerle Portekiz yerine Belek'i seçen İngiliz golfçüler, Antalya'ya uçak bulamadıkları için yeniden Portekiz'e yöneldiler'' diye konuştu.

Yeterince sahamız yok
Belek'in golfte bir star destinasyon haline geldiğine işaret eden Uygurlu, şunları kaydetti:
''Belek, golf dünyasında bir star oldu, herkesin golf oynamak için gelmek istediği bir yer. Golfçüler, Kuzey Avrupa ülkelerinden Kasım ve Mart aylarında, İngiltere'den ise Nisan ve Mayıs aylarında Belek'e geliyorlar. Geçen yıl başta İngiltere olmak üzere Avrupa'nın bazı ülkelerinden toplam 12 bin golfçüyü Belek'e getirdik. Bu yıl bu sayıyı artırmayı hedefliyoruz ancak Belek'te yeterince saha olmadığı için belli aylarda yer bulmak imkansız hale geldi. Bu nedenle Antalya'ya yeni golf sahaları yapılmalı. Sadece Belek bile en az 5 golf sahasını kaldırabilecek kapasitede.''

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a