banner244

Gönenç: Halkkart'la 'yola devam' dedi

Esnafa sahip çıkılsın
Burada esnafa seslenen AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok, başta Büyükşehir Belediyesi olmak üzere Belediyelerin esnafa gösterdiği ilgiye teşekkür etti. Ortak yapılacak projelerle esnafa daha çok sahip çıkmasını isteyen AESOB Başkanı, esnafın kendisine gösterilen ilgiye Kayısız kalmayacağına ve misliyle karşılık vereceğine dikkat çekti.

Yeni otobüs alınmayacak
Minibüsçü Esnafının yoğun alkışı altında kürsüye gelen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'da, esnafın seçim öncesi kendisine vermiş olduğu desteğe teşekkür etti. Minibüsçü esnafı için bir çok sıkıntıyı göğüslediğini ifade eden Başkan Akaydın, toplu taşımanın daha iyi hale gelebilmesi için esnaftan destek istedi. Antalya'nın çağdaş bir kent olarak ulaşımda da ilkleri gerçekleştirmeye devam edeceğini kaydeden Akaydın, sorulan bir soru üzerine kırk otobüsü ulaşımın daha kaliteli nasıl yapılacağını göstermek için satın aldıklarını anlatan Mustafa Akaydın, ' benim bilgim dışında elli otobüs daha alınmasına olanak sağlayan bir karar alınmış. Ancak Belediye olarak yeni otobüsler alma gibi bir düşüncemiz yok. Almayacağız. Bu konuda minibüsçü esnafının tedirgin olmasına gerek yok' dedi.

Halkkart'la devam edeceğiz
Sevimçok ve Akaydın'ın salonu terk etmesinin ardından altı ay süre ile uygulandıktan sonra yaşama geçecek olan 'Toplu Taşıma Araç Yönetim ve Havuz Sistemi' anlaşması hakkında esnafa bilgi veren Mustafa Gönenç, 'Altı ay süreyle tüm Antalya toplu ulaşımından elde edilen gelirin takip edileceğini ve daha sonra tarafların payları nispetinde bölüşümünün gerçekleşeceğini' söyledi. Bu sürenin kartlı sisteme adaptasyon içinde çok önemli olduğuna işaret eden Gönenç, esnafından sisteme girmeden yolcu taşınmasının önüne geçilmesi konusunda duyarlı olmalarını istedi. Suiistimal yapanların en ağır şekilde cezalandırılacaklarının altını çizen Oda Başkanı Gönenç havuzla ilgili olarak yapılabilecek olası spekülasyonlara kulak asılmaması isteyerek, Kayseri'nin sözleşmesinden örnekler vererek savını somutlaştırdı.Ve esnafın hakkının en iyi şekilde korunduğu bir anlaşmanın yapılacağını,bundan da kimsenin şüphesi olmaması gerektiğini belirtti.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a