banner244

Gönenç'ten sevgi tekmesi

Minibüsçüler Odası Başkanı Gönenç ortağı olduğu A-Kent'in işlettiği Halkkart'in iptaline yönelik davalardan feragat karşılığında, otobüsçülerle imzalayacağı protokol öncesi törene izleyici olarak gelen odanın muhalifi derneğin yöneticisinin kıçına belediye içinde tekme attı!

Minibüsçüler Odası Başkanı Mustafa Gönenç, ortağı olduğu A-Kent'in işlettiği Halkkart'ın iptaline yönelik davaların geri çekilmesi ve çeşitli davalardan feragat edilmesi karşılığında imzaladığı havuz sistemi için Büyükşehir Belediyesi'nde ön protokol imzaladı. İmza töreni öncesi, bu protokolün ve Halkkart'ın karşısında olan, odanın uygulamalarının önündeki en büyük engellerden biri olan Minibüsçüler ve Otobüsçüler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve derneğin muhasebe yetkilisi Adnan Savurgan'ın kıçına tören salonuna girerken belediye binası içinde tekme attı. 25 Aralık Cuma günü öğlen saat 14.00'te Büyükşehir Belediyesi Kültür Salonu'ndaki, minibüsçüler ve halk otobüsçüleri arasında birleşmeyi sağlayan ön protokol törenine takım elbiseyle gelen Gönenç'in belediye de kıç tekmeleme olayı herkeste şok etkisi yarattı. Telefonla aranan ve iddiaların sorulmak istendiği Gönenç telefonlarına cevap vermedi. Odanın başkan vekili Mehmet İnce'de telefonunu açmadı.

Muhaliflerin kıçına tekme
Kıça tekme atılması olayına Büyükşehir Belediye görevlileri ile 2 televizyon kanalının çalışanları ve gazeteciler ile internet haber sitesi sahibi olan basın mensupları tanık oldu. Görgü tanıklarına göre olay şöyle oldu: Belediye binasının girişinde Savurdan'ın arkasından yürüyen Gönenç'in, binanın içine girildiğinde sağ ayağı ile Savurdan'ın sağ baldırının en üstü noktasına bacaklarının arasına tekme attı. Birden ne olduğunu şaşıran Savurdan Gönenç'e kızgın ve öfkeli bir şekilde ne yaptığını sorunca, Gönenç'in verdiği cevap ise 'Seni seviyorum sadece şaka yaptım. Sevgimden vurdum' dedi. Görgü tanıklarına göre ortam bir anda gerildi. Kavganın an meselesi olduğu anda Büyükşehir yetkilileri ve Minibüsçüler Odası yönetimi, oda başkanı Mustafa Gönenç'i hemen gergin ortamdan çekerek, Belediye Kültür Salonu'na götürerek kapıyı kilitledi! Konuyla ilgili olarak görüştüğümüz Savurdan, 'Büyükşehir Belediye binası içerisindeydim. ABİM biriminden Büyükşehir Kültür Salonu'na girmek üzere camlı kapıdan geçerken bir adam arkamdan çok sert bir tekme attı. Tam o anda adım atıyordum ve tekme arkamdan bacaklarımın arasına denk geldi. Yürüdüğüm ve hareket halinde olduğum için arkamdan atılan tekme bacak aramın en üst sağ tarafına baldırımın en üst tarafına denk geldi. Yani neredeyse bacaklarımın tam arasına tekme atıldı. Nedenini anlamadım. Öfkeyle ve acıyla bir döndüm ki karşımdaki Mustafa Gönenç. 'Niye tekme attın' diye sorduğumda, 'Seni seviyorum, şaka yaptım. Sevgimden vurdum. Ortam gerildi sonra Gönenç'i uzaklaştırdılar' dedi.

ޞükrü AĞIRMAN

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a