banner153
banner230
banner203

Görev verildiği takdirde adayım

Antalya’da CHP’nin Büyükşehir adayı olacağı konuşulan isimlerin başında gelen Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, “Görev verildiği takdirde adayım” dedi

 

Konyaaltı'nın CHP'li Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na adaylığı hakkında konuştu. Son günlerde herkesin kendisine Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na adaylık sorusunu sorduğunu belirten Böcek, bu sorunun kendisini memnun ettiğini söyledi. Antalya'da 23 yıldır siyaset yapan tek kişi olduğunu kaydeden Böcek, başkanlığı süresince vatandaşlarla ve kamu kurum kuruluşlarıyla kavga etmeden bugünlere kadar geldiğini aktardı. Konyaaltı'nın 8 bin nüfustan 200 bin nüfuslara ulaştığını anlatan Böcek, “Herkesin yaşamak istediği Konyaaltımızda ödülle projelerimizle taçlandırılmış bir kişiyim. Bizi seven insanları mahcup etmeden bugünlere geldim. Sosyal medyada 'Muhittin Böcek, Büyükşehir'e aday edilmeli' gibi sözler duyuyoruz. Genel merkezimiz de bu konuda araştırmalar yaptığında ön sıralarda çıkıyoruz. Bunlar bizi sevindiriyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu görevi teslim ettiği an Büyükşehir Belediye Başkanı adayıyım" diye konuştu.

 

‘Beklentiye en iyi cevabı vereceğiz’

Varsayımla hareket etmediğini anlatan Böcek, önümüzdeki süreçte 'bakarız ederiz' kelimelerinin kendisine yakışmayacağını söyledi. Yerel seçimlerin normal şartlarda 2019 yılının mart ayında görüldüğünü aktaran Böcek, ancak bu tarihin öne çekilme olasılığının dönem dönem gündeme geldiğini kaydetti. Türkiye'de gündemin kısa sürede değişebildiğini kaydeden Böcek, şöyle devam etti;  “Son zamanlarda AKP'den seçilmiş büyükşehir belediye başkanları ve diğer belediyelerde istifalar söz konusu. Seçim gününü tam bilemediğimiz için adaylığımı henüz net söyleyebilme durumunda değilim. Ancak sayın Genel Başkanım ve partim görev verdiği takdirde Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı adayıyım. Siyaseti bütün kuralları ile bugüne kadar gerçekleştirdim. Ben dönemin Başbakanı Mesut Yılmaz'ı doğru bilgilendirdiğim için mevcut başkanımız varken beni görevlendirdi. CHP'ye katıldığımda Deniz Baykal beni iki dönem aday gösterdi. Dördüncü dönem belediye başkanlığı için 'Acaba Böcek yine Konyaaltı'na belediye başkan adayı olarak gösterilir mi' düşüncesi ortada dolaşırken Türkiye'nin umudu olarak gördüğüm, hak, hukuk ve adalet için yanında yürüdüğüm Genel Başkanım Kemal Kılıçdaroğlu'nun emri doğrultusunda yeniden aday oldum ve başkan seçildim. Görev verilmesi durumunda partim için gece gündüz çalışacağım. Adaylık konusunda bu köprünün altından daha çok sular geçeceğinden süreçle ilgili kamuoyunun beklentisine en iyi cevabı vereceğiz."

 

‘Konyaaltı’na dönmem’

Doğduğu Konyaaltı'na belediye başkanı olarak hizmet etme şansı bulduğunu belirten Böcek, 4 dönemdir bunu yaptığını hatırlattı. Bütün projelerinin ödüllü olduğuna ve 19 ilçede en yüksek oy oranı ile seçildiğine dikkati çeken Başkan Böcek, başarısının oy oranının sürekli artmasıyla tescillendiğini söyledi. Partisinin yaptığı bilimsel araştırmalarda en ön sırada çıkmasının avantaj olduğunu anlatan Böcek, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Büyükşehir belediye başkanı adayı olursam, sonra Konyaaltı Belediye Başkanlığı'na yeniden aday olmam. Birbirine karıştırmam. Ben Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı aday adayı olarak piyasada dolaşmam. Partimin görüşleri doğrultusunda Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı olarak çıkarım. Oraya çıktığım andan itibaren de Konyaaltı'na dönmem. Bana verilen görevi ikili üçlü söylemlerle hiç yerine getirmedim. 23 yıllık siyasi hayatım boyunca hiçbir zaman varsayım ile yürümedim. Net adamımdır. Kaş'tan Gazipaşa'ya kadar her yerde çalışmalarıma hızla devam ediyorum." Muhittin Böcek, her seçimde rakiplerine başarı dilediğini, hiç belden aşağı siyaset yapmadığını söyledi. Halka ve hakka güvendiğini kaydeden Böcek, “Ben genel merkez ile çalıştım. Parti disiplini içinde çalışırım. Siyasetimi CHP genel başkanları ile yaptım. Anne babamdan aldığım terbiye ile siyaset yaptım. Belediyecilik anlayışımız insanların hayatlarını kolaylaştırmak. Antalya'da diğer kurumlarla birlikte hareket ederek projeler üreten birisiyim" dedi.

DHA

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a