banner153
banner230
banner203

Hakaret protestosu

Muratpaşa Belediyesi Kasım ayı olağan meclis toplantısı hakaret tartışmalarına sahne oldu. AK Parti Grubu Sözcüsü Cemal Öner, CHP’li meclis üyesi İbrahim Cephaneci’nin belediyenin yaptığı organizasyonlardan belediye meclis üyelerinin haberinin olması için kurulan WhasApp grubundan başta Türk polisi olmak üzere, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret eden bir kadın vatandaşın videosunu paylaşmasına tepki gösterdi. AK Parti’li meclis üyeleri ve salona izleyici olarak katılan partililer, durumu protesto ederek salonu terk etti.

Bardağı taşıran son damla!

Öner, “Kurulan WhatsApp grubumuzda sayfanın açıldığı ilk günden beri CHP’li arkadaşlarımızın Hükümetimiz ve Cumhurbaşkanımız aleyhine yaptıkları paylaşımlar neticesinde 6 arkadaşımız bu ortak sayfadan ilk günlerde ayrılarak tepkilerini çok önce dile getirmişlerdir. İçlerinde benim de olduğum bazı arkadaşlar ise sırf yanlış anlaşılmamak adına bu grupta bir süre daha kalmayı uygun görmüştük. Ancak denenen sabrımız, CHP’li bir meclis üyemizin Türk polisine ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a bir kadın vatandaşımızın ağıza alınmayacak şekilde hakaretlerini içeren bir video paylaşımı ile, bardağı taşıran son damla olmuştur. O bana sorsanız, hiç tereddüt etmeden Türkiye’de yaşayan en iyi Atatürkçü olduğunu iddia edip söyleyecektir” dedi

Söylenecek söz kalmadı

“Şimdi tam da burada sizlere soruyoruz. Bu mudur sizlerin Atatürkçülükten Milliyetçilikten ve Devletçilikten anladığınız” diyen Cemal Öner, konuşmasının devamında şunları söyledi; “Nefret dilinin bu kadar basit, kendini bilmez, vatan, devlet ve polis düşmanı zavallı bir kadın tarafından sergilenen tutumla paylaşılıyor olması ise, şu anda burada meclis salonunda bu koltukları işgal eden bazı meclis üyesi arkadaşlarımızın da o inançla olduğu gerçeğini bir daha göstermiştir. Bu tutum da bizleri ziyadesi ile üzmüş ve söylenecek söz kalmadığını da en iyi şekilde izah etmiştir. Bu olay üzerine hepimiz aynı anda bu gruptan yazılı olarak tepkimizi dile getirerek ayrılıyoruz” diye konuştu.

Salonu terk ettiler

Öner, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Umarız bu nefret dili bir an önce son bulur ve TC. Devletinin vatan bütünlüğünde yaşayan insanlarımız sadece vatandaş değil, millet oldukları gerçeğini bir an önce idrak ederler. Çünkü, bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır. Bizler AK Parti’li meclis üyeleri olarak vatandaşlarımızın oyları ve partimizin tercihi ile seçilmiş olduğumuz bu kıymetli koltuklardaki görev bilincimizin her zaman farkında olduk. Bu nedenle de hiçbir zaman meclisimize gelmemezlik yapmadık. Bugün de aynı sorumluluk bilinci ile yerlerimizi aldık ve meclisimizin işleyişini bozacak bir duruma fırsat vermedik. 10 Kasım günü ebediyete intikalinin 79. yılında Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet, minnet ve şükranla anıyor, AK Parti’li Meclis üyesi arkadaşlarımızla Kasım ayı meclisimizi burada anlaşılabilmek ümidiyle bitiriyoruz.” 

Umut ÖZEN

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a