banner153
banner192
banner203

HARİKA ÇOCUKLAR

Antalya Bilim ve Sanat Merkezi’nde 3 öğrenci hayatı kolaylaştıracak 3 önemli buluşa imza attı. Öğrenciler, buluşlarıyla Çin’de gerçekleştirecek yarışmaya katılmaya hak kazandı

Yarışmaya katılacaklar

Çevrelerindeki engelli ve hastaları inceleyen öğrenciler, yaklaşık 6 ayda yaptıkları buluşlarla dikkati üstlerine çekti. 12 yaşındaki Efe İnan engelliler için beyin gücüyle hareket eden araç, 16 yaşındaki Buket Zeren tahtaya kalkamayan arkadaşları için akıllı eldiven, aynı yaştaki Eren Kallıkçı ise yine beyin gücüyle evinde yerinde kalkamayanlar için evdeki eşyaları kontrol etmeyi sağlayacak buluşlar gerçekleştirdi. Okul müdürü Arif Aydeniz, merkezde 439 öğrencinin hepsinin özel yetenekleri olduğunu anlattı.

Sponsora ihtiyaç var

Aydeniz, bu yıl özellikle robot ve yazılım alanında büyük işlere imza attıklarını söyledi. Ağustos ayında Çin’de yapılacak robot yarışmasına 3 proje ile katılacaklarını vurgulayan Aydeniz, şöyle konuştu; “Milli Eğitim Müdürlüğü bize her konuda destek oluyor. Fakat çocukların proje üretim kabiliyetleri çok yüksek olduğu için projeleri maliyetli. Kaynak buluyoruz ama yeterli olmuyor. Sponsor ihtiyacımız doğuyor. Ülkenin geleceği olan bu çocuklarımızı ve projelerini desteklemeye davet ediyorum.” 

DHA

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20