banner244

Hesap ver Akaydın

Halk Kart'ta yaşanan sıkıntılar vatandaş kadar ulaşım esnafını da bezdirdi. En son geçtiğimiz perşembe günü validatörlerde yaşanan arıza nedeniyle minibüsler neredeyse tüm gün vatandaşı ücretsiz taşıdı

A Kent ödemiyor
Büyükşehir Belediyesi ile A Kent firması arasında yapılan şartnameye göre validatörlerde meydana gelen arızadan firma sorumlu ve ücretsiz taşımadan doğan bedeli ulaşım esnafına ödemekle yükümlü. Ancak o günden beri ödemenin gerçekleşmemiş olması minibüsçüleri kızdırdı.

Ücret alacağız
Minibüsçüler Odası Başkanı Mustafa Gönenç, bir daha yaşanacak validatör arızalarında minibüsçülerin ücretsiz taşıma yapmayacağını, vatandaştan ücret alacağını söyled Göneç, Halk Kart ve belediye kusura bakmasın ama biz artık ücretsiz yolcu taşımayacağız açıklaması yaptı i.

Ödemeyeceğini açıkladı
Halk Kart devreye girdiğinden bu yana validatörlerde yaşanan arızalar hem vatandaşı hem de minibüs ve otobüs şoförlerini bezdirdi. Validatörler arızalandığı zaman anlaşma gereği toplu ulaşım esnafı vatandaşı ücretsiz taşıyor. Gün bitimindeyse ücretsiz taşımaların bedeli A Kent firması tarafından ödeniyor. Ancak geçtiğimiz perşembe günü neredeyse tüm gün süren validatör arızası nedeniyle esnaf vatandaşın mağdur olmaması için ücretsiz taşıma yaptı. A Kent firmasıysa üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmeyerek esnafın parasını ödemedi, bununla da kalmadığı bu paraları ödemeyeceğini açıkladı. Bu durumsa minibüsçüleri çileden çıkardı. Minibüsçüler Odası Başkanı Mustafa Göneç, Halk Kart ve belediye kusura bakmasın ama biz artık ücretsiz yolcu taşımayacağız açıklaması yaptı.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a