banner153
banner230
banner203

Hoca çalgıya çengiye değil maaş ödemeye para harcasın

Akaydın'a karşı ortak eylem: ޞimdi iş yavaşlatma eylemi de başlatan işçilere, maaş alamayan özel güvenlikçilerin sendikası da destek verdi.

3 aydır maaşını alamayan Büyükşehir park bahçe işçileri, dünkü ikinci eylemlerinde 'Başkan Akaydın eğlenceye su gibi para akıtıyor. Paraları çalgıya çengiye, sözde sanatçılara ve kendi dilinden konuşmacılara harcayacağına bizim maaşlarımızı ödesin' dedi

Antalya Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü'ne bağlı işçiler; 3 aydır maaş alamadıkları için dün yine şantiyelerinde eylem yaptı. İşçiler iş yavaşlatma eylemine de başladı. Antalya Büyükşehir Belediyesi'nde Global firmasına bağlı belediye özel güvenlikçileri arasında örgütlenmesini sürdüren Tüm Özel Güvenlik ve Hizmet İşçileri Sendikası'da (Güvenlik-İş) eyleme destek verdi. Güvenlik-İş Genel Eğitim Sekreteri Ömer Kalay, Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Erdal Ervan ve Genel Denetleme Kurulu Başkanı Ahmet Durcuk haklı gördükleri eylemde; haklarını alamayan işçilerin yanında yer aldı. Eylem üzerine olay yerine gelen Büyükşehir Belediye Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Halil Özge Dora'da da yaptığı konuşmaya rağmen işçileri ikna edemedi.

Bankalar parayı bloke etti
Uzun zamandır işçilerine maaş ödemekte sıkıntı yaşayan Büyükşehir Belediyesi'nde son iki 2 gün de 2 eylem yaşandı. Belediyenin Park ve Bahçeler Müdürlüğü'nün Konyaaltı ilçesi Gürsu Mahallesi'nde bulunan şantiyesinde görevlendirilen Mim Mimarlık Doğal Kaynaklar firmasına bağlı onlarca işçi, 3 aydır maaş alamadıkları gerekçesiyle 3 Aralık günü eylem yapmıştı. İşçiler, eylemde ceplerinde kalan son paraları göstermişti. İşçiler, 'Artık dördüncü aya girdik. Alınteri olan hakkımızı isteriz. Ortada bir yetkili bile yok. Ekmek alacak paramız bile yok. Borcundan dolayı evimizde sularımız kesik. Bankalar kredi kartı ve kredi borçlarından dolayı her gün evimizi arıyorlar' demişti.

Bu nasıl şehr-i eminliktir
Eylem üzerine 4 Aralık 2012 günü (dün) çalışanlara bir miktar para yatırılmış ama bu paralar iddiaya göre bankalarca bloke edilmişti. İşçiler bunun üzerine dün öğlen ikinci eylemlerini yaptı. Bazı işçiler 'Akaydın başkan bizim gibi garibanlara niye destek olmuyor. Zengine herkes arka çıkar. Asgari ücretle evine bir dilim ekmek götürmek için çalışıyoruz. Aylardır maaşlarımızın ödenmemesi ne vicdana ne de insanlığa sığar. Başkan Akaydın eğlenceye su gibi para akıtıyor, piyano festivalleri yapıyor, içki festivallerine destek oluyor. Paraları çalgıya çengiye saçacağına, sözde sanatçılara ve kendi dilinden konuşmacılara paralar harcayacağına bizim maaşlarımızı ödesin. Böyle belediye başkanı olmaz olsun. Kendisi sımsıcak villalarda yaşıyor ama emrindeki işçiler sokaklarda aç susuz ayakta durmaya çalışıyor. Bu nasıl bir şehr-i eminliktir' diye sert açıklamalar yaptı. ޞükrü AĞIRMAN

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a