banner153
banner230
banner203

Hoca teşekkür etti!
İki yıllık belediye başkanı olduğunu, bir dönemi tamamlamaya üç yılı bulunduğunu belirten Akaydın, Antalya'ya ne vaat ettiyse büyük çoğunluğunu yaptığını ya da başlattığını anlattı. Antalya için 4 vizyon proje ortaya koyduğunu kaydeden Akaydın, sözlerini şöyle sürdürdü:
''Vizyon proje ne demektir, bu projeler Antalya'da yaratılırsa Antalya'nın yüzü güler demektir. Aynen Başbakan'ın İstanbul'un kanalizasyon projesi gibi Müjdat Gezen bu deyimi kullandığı için söyleyeceğim. O da ona (vizyon proje) diyor, Başbakan'ın ömrü yetecek mi onun bittiğini görmeye. Gerçi çok komik bir proje ama onun detaylarına girmiyorum. Benim vizyon projelerim Antalya'da yavaş yavaş kök salıyor. Kendisi de ağzından itiraf ediyor, işte üniversiteler, işte sağlık turizmi, işte güneşten bedava elektrik üretiyoruz. Halkın kullanımına bu nasıl sunulur? Merkezi hükümet destek verirse sunulur. Merkezi hükümet nükleer enerjiyi Rusya'dan dünya piyasa seviyesinin 4 katına getireceğine tepemizde ışıldayan güneşten, benim uyguladığım şekilde enerjiyi getirsin. Ben ne söylediysem ne vaat ettiysem hepsini yaptım.''

Panik duygusu
Akaydın, hükümeti Antalya için ürettiği vizyon projelere sahip çıkmaya çağırdı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın (travmayı sıkıysa torbaya koysun kaldırsın) dediğini kaydeden Akaydın, şunları söyledi: ''Tramvay saçma sapan bir proje ama torbaya koyup kaldırmak mümkün mü arkadaşlar? Madem ben travmayı kaldıracağım sen de şu duble yolları kaldır da bir görelim, bunu demeye benim hakkım var. Sayın Başbakan'ın bu panik duygusundan çok memnun oldum.'' Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Büyükşehir belediyesinin Kepez İlçesine asfalt dökmediği iddiasının anımsatılması üzerine Akaydın, iki yıl 165 bin ton sıcak asfalt döktüğünü ve en fazla asfaltın Kepez bölgesine döküldüğünü belirtti. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü'nün erişemediği Ünsal mahallesinde bile ara sokaklara girerek asfalt döktüğünü kaydeden Akaydın, ''Ben ve eşim Kepez'den çıkmıyor, bizim temel çalışmamız Kepez'' dedi. Başbakan Erdoğan'ın mitingte yaptığı konuşma nedeniyle dava açıp açmayacağının sorulması üzerine Akaydın, ''Niye açayım, ben de aynı ifadeyle kendisine cevap veriyorum. Açmama ne gerek var?'' diye konuştu.
Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a