banner153
banner230
banner203

Hoca'nın yanlış hesabı Kavşaktan döndü

100 yıllık yanlışlıkta son dönemeç!
CHP'li Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ın battı-çıktı diye tabir ettiği ve karşı koyduğu köprülü kavşaklara sıcak baktığı öğrenildi. Çevreyoluna bir yonca 2 köprülü kavşak yapmak istiyor.

Antalya'ya yaptığı 11 köprülü kavşak, 13 adet yürüyen merdivenli-engelli asansörlü Türkiye'nin en modern üst geçitleri için Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı AK Partili Menderes Türel'i eleştiren mevcut başkan halefi CHP'li Prof. Dr. Mustafa Akaydın edinilen bilgiye göre çevreyoluna 2 köprülü kavşak bir tane de yonca kavşak yapmak istiyor. Büyükşehir Belediyesi yetkililerinden edinilen bilgiye göre, çevreyolu diye bilinen Gazi Bulvarı'ndaki kavşakları belediye, köprülü kavşağa dönüştürmek istedi. Bu kapsamda TEDAޞ Kavşağı Öğretmenevi kavşağında olduğu gibi yonca kavşak olarak düşünüldü. Arada kalan Sanayi-1 ve Sanayi-2 kavşakları ise köprülü kavşak haline dönüştürülmek istendi. Çallı'da da köprülü kavşağa bağlantı yapılmasına karar verildi. Böylece havalimanından gelen araçların 100.Yıl Caddesi'ni kullanmadan kentin daha merkezinde bulunan trafiğe girmeden yoluna devam etmesi amaçlandı.

Pürüz çıktı
Bu köprülü kavşaklar ile ilgili proje hazırlandı. Köprülü kavşakların ücretlerinin belediye tarafından ödeneceği belirtildi ama iddia o ki yolun sahibi olan Karayolları Bölge Müdürlüğü ile bu projenin gerçekleştirilmesi konusunda pürüzler çıktı. Sorunun hala çözümlenemediği öne sürülüyor. CHP'li Mustafa Akaydın seçim öncesi çalışmalarında ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturduğunda 'Köprülü kavşaklarla kentin göbeğinde ralli alanı gibi alanlar yaratırsanız, araçlar yüksek sürat yapar ve kazalara neden olur. Battı çıktılar nereye giderseniz gidin kendinden sonraki bir battı çıktıya sizi davet eder. İstanbul'da 130'un üzerinde battı çıktı yapıldığı halde trafik sorunu halledilememiş. Köprülü kavşaklar kentin merkezine değil, kentin dışına yapılmalıdır' diyordu. Aynı Akaydın'ın şimdi çark ettiği ve kentin trafiğini rahatlatmak için köprülü kavşak yapmaya karar verdiği öğrenildi.

ޞükrü AĞIRMAN

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a