banner153
banner230
banner203

İKİ GÖKYÜZÜ VARMIŞ GİBİ

Bitlis’ten gelen 178 çocuk, Büyükşehir Belediyesi’nin misafiri oldu. Zıp Zıp Park’ta doyasıya eğlenen öğrenciler ilk kez deniz görmenin heyecanını yaşadı. İki gökyüzü varmış gibi bir duygu yaşadıklarını belirten Bitlisli öğrenciler, unutamayacakları bir gün geçirdi.

İçişleri Bakanlığı tarafından hayata geçirilen, Doğu ve Güneydoğu bölgelerinden 50 bin çocuğun batı illerini tanımasını öngören 'Biz Anadolu'yuz Projesi' kapsamında Bitlis'ten gelen 178 çocuk, Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin misafiri oldu. Büyükşehir Belediyesi'nin Düden Park'taki yemek ikramına katılan öğrenciler, ardından parkı gezdi. Hayvanat bahçesini gezen öğrenciler farklı hayvanları görmenin hem heyecanını hem şaşkınlığını yaşadı. Bitlisli öğrenciler günün sonunda Türkiye'nin en büyüğü olan Büyükşehir Belediyesi Zıp Zıp Park'ta doyasıya eğlendi.

 

İlk kez deniz gördüm

Antalya'ya ilk kez geldiğini dile getiren Rukiye Aksu, “Tarihi yerleri gezdik ve çok beğendim. Denizi görünce sanki iki tane gökyüzü varmış gibi hissettim. Buraya gelmiş olmaktan dolayı çok mutluyum" dedi. Bitlis Selahattin Eyyubi Ortaokul öğrencisi Sueda Dinç, “Buraya kışlık kıyafetlerimizle gelmiştik ama Bitlis'e göre çok sıcak bir şehirmiş. Antalya çok güzel. Bol bol fotoğraf çektiriyorum. Hayatımda ilk kez deniz gördüm. Denize baktığım zaman kendimi çok rahatlamış ve özgür hissettim. Bu çok güzel bir duyguydu" diye konuştu.

 

Vali ve Başkan’a teşekkür

Daha önce hiç hayvanat bahçesine gitmediğini söyleyen Ömer Tahir Orucan, hayvanları görmenin heyecan verici olduğunu dile getirdi. Orucan, “Daha önce keçi görmüştük ama keçinin bu kadar farklı türü olduğunu ilk kez burada görüyorum. Aslanları, kaplanları canlı görmek heyecan verici. Antalya'yı çok beğendim. Buraya gelmemizde katkısı olan Antalya Valimiz ve Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum" dedi. Kardeşi Sefa Orucan ise “Görmediğimiz bilmediğimiz ve tanımadığımız kültürleri görmeye geldik. Geldiğimiz günden beri çok keyifli zaman geçiriyoruz. Antalya'yı çok sevdim. Bizler buraya gelerek bu kültürü tanıyoruz. Antalya'dan, Çanakkale'den İzmir'den arkadaşlarımızın da doğuya gelmelerini istiyorum. Biz de onlara kendi kültürümüzü yerinde göstererek tanıtmak istiyoruz" ifadelerini kullandı.

 

Zıp Zıp Park’ta doyasıya eğlence

Zıp Zıp Park'a hayran kaldığını anlatan Hakan Ok, “Zıp Zıp Park'ı çok sevdim burada çok keyifli zaman geçirdik. Balonlarda oynadık zıpladık. Burayı yapanların ellerinden öperim" dedi. Helin Karatay da şunları söyledi; “Çocuklar için yapılan Zıp Zıp Park’ı çok beğendim. Burası çok harika bir yer. Balonlar, macera parkurları, trambolinler çok güzeldi, çok eğlendim. Biz Anadolu'yuz Projesi, farklı kültürlerin tanıtılmasının en güzel yolu. Bu projeye katkı koyan herkese teşekkür ediyorum." 

DHA

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a