banner153
banner230
banner203

İş Fırsatları Zirvesi  Cam Piramit'te

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe, Senato Salonu'nda düzenlenen basın toplantısında, AKGİM'in öğrenciler ve mezunları iş dünyasıyla buluşturmak üzere çalıştığını ifade etti. İstihdam yaratmanın öğrencilerin motivasyonuna olumlu etkileri olduğuna işaret eden Kurtcephe, bunun da Akdeniz Üniversitesinin ''aile bilincini'' geliştirdiğini belirtti. Kurtcephe, zirvenin Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) destekleriyle yapıldığını, üniversite ve BAKA'nın Antalya'ya hizmet noktasında el ele verdiğini anlattı.

6 sektörden katılım
BAKA Genel Sekreteri Tuncay Engin de zirvenin sadece Antalya ile sınırlı kalmayacağını, Isparta ve Burdur illerinden de bu zirveye katılım olacağını bildirdi. Kalkınma ajanslarının ''yerelden kalkınma'' modelinin ana yürütücüsü olduğuna değinen Engin, ''Üniversitelerin amacı da aynı. O yüzden üniversite ve BAKA kardeş kuruluşlar. Üniversiteler, ticaret sanayi odaları en önemli destekçilerimiz'' diye konuştu. Tuncay Engin, iş arayanlar ve işverenleri buluşturan platformlardan İŞžKUR'un zaman zaman yetersiz kalabildiğini, Akdeniz Üniversitesinin, AKGİM ile istihdam yaratmada önemli çalışmaları olduğunu dile getirdi.

Türkiye'de örneği yok
AKGİM Müdürü Öğretim Görevlisi Kenan Yüce de işveren ve adayları buluşturmanın kendilerini mutlu ettiğini dile getirdi. Zirveye BAKA'nın yanı sıra İŞžKUR, Birleşmiş Milletler, Antalya Valiliği, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası ve iş dünyasından sivil toplum kuruluşlarının destek verdiğini anlatan Yüce, zirveyi ''Akdeniz'in projesi'' olarak nitelendirdi. Zirvenin sadece Antalya ile sınırlı kalmadığını, bu yıl Isparta ve Burdur illerinden de katılım beklediklerini belirten Kenan Yüce, zirveye bu yıl 250 firmanın katılacağını kaydetti.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a