banner153
banner230
banner203

İyilik yaptı kötülük gördü

Parkta buldu
Antalya'da ikinci el eşya satarak evinin geçimini sağlayan dört çocuk babası 46 yaşındaki Kazım Günbeyi, evinin yakınındaki parkta gece saat 23.00 sıralarında markete çıktığı esnada siyah bir çanta buldu. Çantayı alıp eve getiren Günbeyi, çantanın içinde 170 bin Avro, ziynet eşyaları ve çek koçanları olduğunu gördü. Çantanın içinden çıkan bir defterdeki telefon numaralarını arayan Günbeyi, çantanın sahibine ulaşamadı. Aradığı kişilere çanta bulduğunun bilgisini veren Günbeyi, Sahibi gelip benden emanetini alabilir' diye not bıraktı.

Çantasını unutmuş
Haber bıraktıktan birkaç gün sonra kendisine dönüş yapıldığını söyleyen Günbeyi, şöyle konuştu: Kapım çaldı, çantasını kaybettiğini söyleyen işadamı yanında sivil polislerle evime geldi. İşadamına ilk önce çantayı göstermedim. İşadamına, çantanın ne renk, içinde neler olduğunu sordum. Bana çantanın içindeki eşyaların hepsini tek tek saydı. Bende inandım. İşadamına adını sordum söylemedi. Eşyalarını sayarak teslim aldı. İşadamı bana, hasta olduğunu parkta bir süre dinlendikten sonra çantasını unuttuğunu söyledi.

Teşekkür beklerken suçlandı
İşadamından teşekkür beklerken ƈ bin lira eksik' nerede para suçlamasıyla yıkıldığını anlatan Günbeyi, şunları söyledi: Ben paraların bir kuruşuna dahi dokunmadım. İsterseniz parmak izlerimi almalarını istedim. Eğer öyle bir şey yapacak olsaydım, paranın sahibini bulmak için günlerce uğraşmazdım. Ne benim ne de çocuklarımın boğazından bugüne kadar haram lokma geçmedi. Teşekkür beklerken bu ithamla karşılaştım. İşadamının bir teşekkür etmemesi, ikincisi beni 2 bin lirayı almakla suçlaması beni çok üzdü. Ben insanlık görevimi yaptım. Bugün çantayı bulsam yine aynı şeyi yaparım.


Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a