banner153
banner230
banner203

Kaçak akaryakıta eşzamanlı baskın
HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ

11 il 56 ayrı nokta
Antalya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ޞube Müdürlüğü Mali Büro Amirliği ekiplerince Antalya, Ankara, Afyon, Burdur, Bursa, Gaziantep, Kocaeli, Konya, Mardin, Mersin ve ޞırnak'ta 56 noktaya eş zamanlı akaryakıt operasyonu düzenlendi.

Gözaltına alınanlar arasında tır sürücüleri, akaryakıt istasyonu sahipleri ve çalışanlarının bulunduğu, operasyonun sürdüğü öğrenildi.

Madeni yağ ve solvent
Zanlıların, yurt dışından gemi ve tankerlerle getirilen kaçak akaryakıtı yurda sokup depolarda sakladıktan sonra 10 numara madeni yağı solvent ile incelterek elde edilen 138 bin 32 litre yakıtı şantiyelere ve bu kişilerin kurdukları paravan şirketlere ait akaryakıt istasyonları üzerinden vatandaşlara sattıkları iddia edildi.

Sahte yakıt akışı
Akaryakıt istasyonlarına gizli bir depo daha kurulduğu, buradan düzenek oluşturarak boru hattı ile pompaya inceltilmiş madeni yağın verildiği, Enerji Piyasası Denetleme Kurulu yetkililerinin denetimleri sırasında uzaktan kumanda ile sistemin geçici olarak sahte yakıt akışının durdurduğu tespit edildi. Düzeneklerle yazar kasaya da müdahale edilerek sahte faturalarla gelir ve gider dengesinin sağlandığı öne sürüldü.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a