banner153
banner230
banner203

Kadınlar dışlanıyor

Kent Konseyi Kadın Meclisinde anti-demokratik uygulamalar olduğunu öne süren bir grup kadın, Güllük PTT önünde basın açıklaması düzenledi.

Kent Konseyi Kadın Meclisi eski Genel Sekreteri, Mükerrem Gökçe, Kent konseyinde son dönemlerde anti- demokratik uygulamalar yapıldığını iddia ederek, '12 yıldır Kadın Meclisine emek veren kadınlar Kent Konseyi tarafından dışlanmaktadır. Bilgi edinmek için verilen dilekçelerimiz ya kabul edilmemekte, ya da işlem yapılmadan bekletilmektedir. Bu nedenle bugün burada toplanıp sesimizi kamuoyuna duyuruyoruz. Bilgi edinme hakkımızı da posta ile gönderdiğimiz dilekçelerle talep ediyoruz' diye konuştu.

Her türlü engele rağmen
Kent Konseyi'nin 12 Kasım'da yapılan Kadın Meclisi Genel Kurulunun içi yönergelere uygun yapılmadığını ve divanını tutanak tutmadığını söyleyen Gökçe, 'Yapılan seçimlerle emek veren kadınlar dışlanmış. Kent konseyinin siyasi partilerin arka bahçesi olduğu iddia edilmiştir. Bu iddialar gerçeği yansıtmamaktadır' dedi. Gökçe, Kent Konseyinin ve Kadın Meclisinin Antalyalılara ait olduğunu vurgulayarak, 'Her türlü engellemelere rağmen Kent Konseyinin birilerinin arka bahçesi olmasına izin vermeyeceğiz' dedi.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a