banner153
banner230
banner203

Kadınlar Günü coşkuyla kutlandı
Kadın cinayetleri
Antalya Kent Konseyi Kadın Meclisi üyesi kadınlar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı önünde toplandılar. Vali Yardımcısı Mehmet Seyman'ın da katıldığı törende açıklama yapan Kent Konseyi Kadın Meclisi Koordinasyon Yardımcısı Tülin Sabur, kadın cinayetlerine dikkati çekti. Sabur, ''Ülkemizde her gün 4'ten fazla kadın öldürülürken, kadınlar olarak mücadele edeceğimiz tüm sorunlar, yaşama hakkının kaybı yanında önemini kaybetmektedir. Bugün kadınlar için Türkiye'de (ölüm geliyorum) diyor. Üstelik en yakınları tarafından'' dedi.

Milletvekilliği
Siyasi partilerin kadın adaylara listelerinin seçilebilir sıralarında yer vermelerini isteyen Sabur, kadın istihdamında, kamu ve özel kuruluşlarda pozitif ayrımcılık yönünde kota ve eşdeğer işe eşit ücret uygulanması gerektiğini söyledi. Sabur, hükümetten sığınaklar ve danışma merkezleri açılmasını, bağımsız kadın kuruluşlarının desteklenmesini, kadının ev içi üretiminin görünür kılınarak sosyal güvence altına alınmasını talep ettiklerini ifade etti.
Cumhuriyet Meydanı'nda görevli polislere çiçek veren kadınların bir kısmı daha sonra Konyaaltı Caddesi Atatürk Parkı'ndaki Türkan Saylan heykeline yürüdüler. Kadınlar yolda rastladıkları kadın turistlere de çiçek vererek, kadınlar gününü kutladılar.
Personele çiçek
8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Manavgat ve Kumluca ilçelerinde çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Manavgat Kültürevi önünde toplanan CHP Manavgat İlçe Başkanı Abbas Tarakçı, Kadın Kolları İlçe Başkanı Emine ޞahin ve partililer, Cumhuriyet Meydanı'na yürüyerek kadınlara çiçek dağıttılar. Manavgat Belediye Başkanvekili İbrahim Halimoğlu da, Belediye Başkan Yardımcıları Hasan ޞimşek ve Ali Gökçe ile birlikte kültürevi önünde kadınlara çiçek dağıttı. Belediye Başkanvekili İbrahim Halimoğlu, belediyede görev yapan kadın personele de çiçek verip, Dünya Kadınlar Günü'nü kutladı.

Kumluca
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kumluca ilçe Başkanı Hacer Özer de, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla devlet hastanesinde kadın personele karanfil dağıttı.
MHP İlçe Teşkilatı olarak kamu kurumlarını ziyaret ettiklerini belirten Özer, kadın çalışanlara çiçek vererek Dünya Kadınlar Günü'nü kutladıklarını söyledi. Özer, ''Analarımız, bacılarımız, hayatımızın yarısı hatta çok daha fazla değerlerimizi ifade eden kadınlarımızın kadınlar günün kutlamak için ilçe başkanlığımız olarak böyle bir etkinlik gerçekleştirdik. Bu etkinliğimiz çerçevesinde ilçemizde bulunan resmi kurumlarda görev yapan kadınlarımıza ve tarım arazilerinde, seralarda çalışan kadınlarımıza karanfil dağıtacağız'' dedi.
Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a