banner244

Kaleiçi’nde barış ve kardeşlik rüzgarı

Muratpaşa Belediyesinin bu yıl 3'üncüsünü gerçekleştireceği Kaleiçi Old Town Festivali başladı. Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Akra Otel'de festival için Antalya'ya gelen 14 farklı ülkeden konukla ve çeşitli STK temsilcileriyle açılış yemeğinde bir araya geldi. Festival boyunca birçok etkinliğin gerçekleştirileceğine ve kardeşliğin pekişeceğine dikkat çeken Uysal, Antalya’nın ve tarihi kent Kaleiçi'nin güzelliklerine dikkat çekerek herkesi Kaleiçi'ni görmeye davet etti. 4 gün sürecek festivalle ilgili bilgi veren Uysal, “Güzel anları, konserleri, sergileri, gösterileri izlediğimiz gibi aynı zamanda ortak sorunlarımızı da konuşacağız. Hem kültürümüzü ve bilgilerimizi artıracağız hem de burada barışın, kardeşliğin en yüksek noktaya çıktığı bir atmosferi birlikte oluşturacağız” dedi.

Yeryüzü cenneti Antalya


Antalya’nın yeryüzü cenneti olduğunu söyleyen Muratpaşa Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy ise, “Dünya turizm destinasyonları arasında önemli bir yere sahip olan Antalya’mızda bu yıl 12 milyon civarında misafirimizi ağırlamaktan ve misafirlerimizle bu güzelliği paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Antalya sahip olduğu tarihi değerler ve doğal güzelliklerin yanında yüksek bir organizasyon kapasitesine sahiptir. Yıl içerisinde ulusal ve uluslararası büyük organizasyonlara ev sahipliği yaparak bu konuda özel bir yere sahip olduğunu kanıtlamıştır. 650 kilometrelik bir alandan oluşan Antalya’mızda 10 civarında akarsuyumuz var. Dünyanın en güzel plajlarına sahibiz. 400 antik kentimiz bulunuyor. Yüksekliği 3 bin 150 metreye varan sıra dağlarımız var. Sizleri böyle bir yerin tam kalbi olan Kaleiçi’nde ağırlamak bizler için büyük bir onur” diye konuştu. Arısoy, Kaleiçi’nin Antalya’nın en önemli destinasyonlarından olduğunu ifade ederek, bu yıl 3’üncüsü düzenlenen Kaleiçi Old Town Festivali’ne geçmiş yıllara oranda daha fazla katılım sağlandığına işaret etti.

Vali Karaloğlu’na ziyaret


Öte yandan festivale katılanlar, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ile Antalya Valisi Münir Karaloğlu'nu makamında ziyaret etti. Konuklara Antalya'nın çok önemli bir turizm destinasyonu olduğunu aktaran Vali Karaloğlu, Antalya'nın doğal güzellikleri, kültürel zenginliği ve tarihi derinliğini anlattı. Misafirleri Antalya'da ağırladıkları için büyük memnuniyet duyduğunu belirten Vali Karaloğlu, Antalya'nın tarihi kent merkezinin şehrin kalbi olduğunu ifade ederek bu festivalle Antalya'nın kalbini dünyaya açan Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal'ı tebrik etti. 

Esra ALTUNKES

 

 

 

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a