banner153
banner230
banner203

Kapalı Yol açılıyor

Son rötuşlar atılıyor
Işıklar Caddesi'nin ardından Kapalı Yol olarak bilinen Kazım Özalp Caddesi'nin de çehresini değiştiren Büyükşehir Belediyesi, görkemli bir törenle caddenin açılışını yapacak.
Cumartesi saat 19.00'da gerçekleştirilecek tören öncesi caddedeki son rötuşları inceleyen Genel Sekreter Prof. Dr. Mehmet Aktekin, Kapalı Yol olarak bilinen Kazım Özalp Caddesi'ni, Antalya'nın en güzel caddelerinden biri haline getirdiklerini kaydetti.

Örnek olacak
Kapalı Yol'un Işıklar gibi Türkiye'ye örnek olacağını ifade eden Aktekin, 'Attalos Heykeli'nden başlayıp Milli Egemenlik Caddesi'ne kadar caddeyi sil baştan yeniledik. Cadde yayaların daha rahat ve konforlu yürüyebileceği hale geldi. Yaya sirkülasyonu sürekliliğinin sağlanması temelinde gerçekleştirilen projede mevcut ağaçlar korunduğu gibi yeşil alan düzenlemesi arttırıldı' dedi. Caddenin granit ve diabaz doğal taşlarla kaplandığını belirten Mehmet Aktekin, podima taşı ile dekoratif detaylar uygulandığını anlattı.

Cadde aydınlatıldı
Caddenin aydınlatmasının yeniden ele alındığını dile getiren Aktekin, 'Caddenin aydınlatması da örnek bir yapıda. Dekoratif aydınlatma direkleri ve süslemelerle cadde ışıl ışıl olacak' diye konuştu. Cadde düzenlemelerinde engellileri göz önünde bulundurarak çalıştıklarını hatırlatan Genel Sekreter Aktekin, 'Yol boyunca kaplama malzemesine uygun olarak görme engelliler için oluklu kılavuz çizgileri ile tekerlekli sandalye kullanımını kolaylaştırıcı rampalar bulunuyor' dedi. Mehmet Aktekin, daha sonra Kaleiçi'nde gezerek esnafla sohbet etti. Aktekin, Büyükşehir Belediyesi tarafından Yat Limanı'nda açılan Oyuncak Müzesi'nde de incelemelerde bulundu.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a