banner244

Kapalı yola garip makyaj

Maksat 'yeşillik' olsun!
En geç 2 hafta içinde güzelleştirme çalışmalarına başlanarak tamamen alt ve üstyapısı yenilenecek, çiçeklik ve yeşillendirmeleri yolun ortasına alınacak olmasına rağmen kentin göbeğindeki Kazım Özalp Caddesi denilen Kapalı Yol'da yeşillendirme çalışmaları yapılıyor!

Böyle çalışmaya can kurban
Elmalı Mahallesi Kazım Özalp Caddesi'nde bir devlet komedisi yaşanıyor. 2 hafta sonra sökülecek olmasına rağmen yolda çiçek dikimi ve yeşillendirme çalışması yapılıyor. Geçtiğimiz günlerde de benzer bir işlem yapılmıştı! Esnaf, 'Bunların hepsi sökülecek. Birileri zengin mi ediliyor' diye duruma tepki gösterdi. Geçtiğimiz gün Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Rıfkı Aktekin konuyla ilgili yaptığı açıklamada 'Yoldaki çift şeritli yeşillendirme teke indirilecek. Sağlı sollu yeşillendirme olmayacak. Yolun tam ortasında yeşillendirme çalışmaları yapılacak' demişti. Buna rağmen yapılan çalışma kafaları karıştırdı.


Neler olacak
Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Rıfkı Aktekin konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı: 'Işıklar Caddesi güzelleştirme çalışmalarını tamamladık. ޞimdi halk arasında Kapalı Yol adını verdiğimiz Kazım Özalp Caddesi'nde ve Konyaaltı Caddesi'nde güzelleştirme çalışmaları yapacağız. Bu çalışmalar 2 hafta içinde başlayacak. Ardından Dokuma bölgesindeki Mehmet Akif Ersoy Caddesi güzelleştirilecek. Son olarak Güllük Caddesi'ni Işıklar Caddesi gibi güzelleştireceğiz. Kapalı Yol ile ilgili ihale yapıldı. Bu güzelleştirme çalışmalarında sokak mobilyaları ve aydınlatma elemanları kullanılacak. Işıklar Caddesi'ndeki yoğunlukta ışıklandırma yapılmayacak. Daha kibar led aydınlatma sistemleri olacak. Kapalı Yol'un güzelleştirmesi, eski otogardan Kalekapısı'na kadar olan bölümü kapsıyor. Yoldaki çift şeritli yeşillendirme teke indirilecek. Sağlı sollu yeşillendirme olmayacak. Yolun tam ortasında yeşillendirme çalışmaları yapılacak. Böylece yaya trafiği daha da rahatlatılmış olacak. Zemin malzemeleri değiştirilecek. Güzergah boyunca küçük meydancıklar olacak. Buralarda halk için oturma grupları yapılacak. Kışlahan Otel önündeki havuz yeniden düzenlenecek. Bu havuzun dibinde bir meyan düzenlemesi olacak' demişti.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a