banner153
banner192
banner203

Karaloğlu: Eski sanayi taşınmalı

Antalya Valisi Münir Karaloğlu Antalya Esnaf ve Sanatkarları Odası (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere ile Eski Sanayi Sitesi'nde esnafı ziyaret ederek sorunlarını dinledi. Sanayi esnafıyla tek tek sohbet eden Karaoğlu, Antalya'nın ilk kurulan sanayi bölgesinde sorunları yerinde gözlemlemek ve esnafla sorunlarını dinleyerek dertleşmek için böyle bir ziyaret programı düzenlediklerini belirtti. Eski Sanayi Sitesi'nin şehrin ilk sanayisi olduğu için şehrin göbeğinde kaldığını ve etrafının yerleşim alanlarıyla çevrilmiş olduğunu belirten Vali Karaloğlu, “Belki uzun vadeli projelerle burada başka şeyler de düşünebilir. Buradaki esnafla ne yapılabilirliğini konuşmak lazım. Onun da zamanın geldiğini düşünüyorum. Belediyelerimizle, esnaf odaları ve esnafla konuşarak bu kadar şehrin içerisinde kalmış alandan taşımak lazım” dedi.

Sanayi esnafına uyarı

Sanayi esnafına ve motosiklet tamircilerine uyarılarda bulunan Antalya Vali Münirsi Karaloğlu, Türkiye'de en fazla motosiklet ve elektrikli bisikletin Antalya'da bulunduğunu belirterek, İçişleri Bakanlığı'nın motosikletlerle ilgili sıkı denetimi ve takibi olduğuna değindi. Son dönemlerde motosikletler üzerinde sıkı bir denetim uygulandığını belirten Karaloğlu, “Her gün çok sayıda şase numarası değiştirilmiş, plakasız, tescilsiz, motosikletle karşılaşıyoruz. Tamircilerimiz kesinlikle plakası olmayan motosikleti tamir etmesin. Çalıntı şüphesi varsa mutlaka emniyete haber versinler. Şüphesi yoksa tabi tamirini etsin. Çünkü şehirde birçok suç, çalıntı motosikletlerle işleniyor. Diğer suçların önüne geçmek için biz motosikletle ilgili denetimleri artırdık” ifadelerini kullandı.

'İlk kez bir vali geldi'

Hükümetin üretim paketi yasası kapsamında şehir merkezinde kalan sanayi sitelerini şehrin dışına taşıma ve bu alanları farklı değerlendirme projesinden bahseden Vali Karaloğlu, “Belki Antalya'da da bunun uygulanabilirliğini tartışmak lazım. Ama gezdik, esnafımız halinden şikayetçi değil. Genelde şükrediyor. Şükredene rabbim daha çok versin diyoruz. Herkes el emeğiyle rızkının, ekmeğinin peşinde. Burada onlarla beraber olmaktan memnunum” diye konuştu. Esnaf ziyareti sırasında bir sanayi esnafı uzun yıllardır bölgede işyeri sahibi olduğunu ve ilk kez bir vali gördüğünü belirtti. AESOB Başkanı Adlıhan Dere de sanayi esnafının ilk defa valinin kendilerine ziyarete gelmesinden duyduğu memnuniyeti belirttiğini anlattı.

Ramazan BOZCA

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20