banner153
banner230
banner203

Kaymakamlık 'Dur' dedi

Su kaynağı korunlıdır
Hurma Mahallesi 229 sokakta bulunan 8439/7 nolu parsel içinde temiz su kaynağının yer aldığı parselin özel mülk olduğunu hatırlatan Yılmaz, ancak buradaki su kaynağının korunması gerektiğini ifade etti. Kaymakamlığın yaptığı incelemede, belirtilen parsele akan ortalama 20 litre/sn kapasitesinde su kaynağı olduğunu açıklayan Yılmaz, 'Belirtilen kaynağın 200 metre batısında aynı kapasitede ikinci bir kaynağın da bulunduğu her iki kaynaktan çıkan suların bir kısmı araziye dağılıyor. Çoğunun da Boğaçay yoluyla denize ulaştığı, bölgedeki vatandaşların da içme sularını kaynaktan aldıkları görülmüştür.' dedi.

Çevre katliamı yaşanır
İlçenin ve Antalya'nın temiz su ihtiyacının karşılanması açısından, gerekirse parsellerin kamulaştırılarak veya anlaşma ile satın alınarak belirtilen su kaynaklarının değerlendirilebileceğini vurgulayan Kaymakam Yılmaz, bölgeye inşaat yapılmamasını istedi.

Konuyu gündeme getiren Konyaaltı ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Yaşar Tabur ise, Küçükdağ eteklerindeki su kaynaklarının Konyaaltı Belediyesi tarafından yapılaşmaya açılmaya çalışıldığını duyurmuştu. Hurma Mahallesi'nde bulunan içme suyu kaynağının yok edilmeye çalışıldığını ifade eden Tabur, Bir zamanlar Antalya'nın içme suyunu karşılayan önemli kaynaklardan biri olan Hurma-Küçükdağ eteklerindeki su havzası, imar parseline dönüştürülerek inşaat yapılması planlanıyor. Bunun gerçekleşmesi halinde çevre katliamı yaşanır. şeklinde yetkililerin dikkatini çekmişti.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a