banner153
banner230
banner203

Kazanan Kemer olacak

Belediyelerin birleşmesi ve seçimler hakkında konuşan Tekirova Belediyesi ve GATAB Başkanı Yusuf Üras, birleşmeyi her zaman savunduğunu belirterek, 'Kazanan Kemer ve Kemerli olacak' dedi.

Antalyalı çeşitli gazeteci, siyasetçi, STK temsilcileri ve iş adamının bir araya gelerek kurduğu Keşif Ekibi'nin durağı Kemer Bölgesi oldu. Tahtalı Dağı ve Phaselis gezisi gerçekleştiren gazeteciler, öğle yemeğinde GATAB Başkanı ve Tekirova Belediye Başkanı Yusuf Üras'la bir araya geldi. Antalyalı gazetecilerin yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte Keşif Ekibi'nin gazetecileri gündeme ait merak ettikleri soruları Başkan Üras'a yönelttiler. Sorulan tüm soruları büyük bir içtenlik ve samimiyetle yanıtlayan Başkan Yusuf Üras, GATAB'ı ve GATAB'ın bölge turizmine ve tanıtımına yönelik yaptığı çalışmaları gazetecilere anlattı.

Hep savundum
Gazetecilerin bölge belediyelerin birleşmesi ve tek belediye olarak seçimlere girmesi Başkan Üras'a soruldu. Belediyelerin birleşmesinin hizmetlerin tek elden yönetileceği ve bunun büyük bir hız kazandıracağının önemine değinen Başkan Üras, 'Birleşmeyi her zaman savunan isimlerin başında oldum. Bölgemizin turizm tanıtımı başta olmak üzere tek elden yapılmalı tek elden pazarlanmalı ve tek elde bölgenin marka değeri oluşturulmalı. Bu nedenle belediyelerin birleşmesinden dolayı kazanan Kemer ve Kemerli olacak. Çünkü birleşme ile birlikte yönetim tek elde toplanacak ve kaynakların tek elde toplanmasıyla daha verimli işler yapılacağına inanıyorum' dedi. Bu birleşme ile herhangi bir zorluk yaşanmayacağının da altını çizen Üras, 'Zaten biz GATAB olarak birleşmiş haline, tüm bölgeye hizmet veriyoruz. GATAB bölgenin büyükşehir belediyesi gibi çalışıyor. Kemer Bölgesi'nin tüm altyapı, çöp toplama, ilaçlama, içme ve kullanma suyu temini, turizm ve tanıtma faaliyetlerini yürüten GATAB, belediyelerin yüzde 65 hizmetlerini tek bir elden gerçekleştirmekte' dedi.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a