banner244

Kendisini jitemci olarak tanıtmış

Antalya polisi tarafından 20 Ocak'ta düzenlenen ve 6 kişinin tutuklandığı 'Sahte Yargıtay hakimi operasyonu' kapsamında aranan Cem B. gözaltına alındı. Zanlının kendisini 'Jitemci Yüzbaşı Cem' olarak tanıttığı belirtildi

Sahte basın kartı da ele geçirildi
Antalya Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ޞube Müdürlüğü ekipleri tarafından 20 Ocakta Antalya, İstanbul ile Ankara'da düzenlenen ve 6 kişinin tutuklandığı ''Sahte Yargıtay Hakimi'' operasyonu kapsamında aranan Cem B. İstanbul Merter'de yakalandı. Zanlının kendisini ''Jitemci Yüzbaşı Cem'' olarak tanıttığı ve bu sayede dolandırıcılık yaptığı iddia edildi. İstanbul'da 6 yıl polis ve adliye muhabirliği yaptığı belirtilen Cem B'nın üst aramasında, kendi adına düzenlenmiş sahte 10 basın kartı ve 2 kimlik ele geçirildi. Cem B'nın, operasyon kapsamında tutuklanan ve kendisini yargıtay hakimi gibi göstererek vatandaşları dolandırdığı öne sürülen çete lideri Deniz K'ya hakimlerin insanlarla nasıl konuşması gerektiği konusunda ders verdiği iddia edildi.

50 kişiyi dolandırdılar
Antalya'da düzenlenen operasyon kapsamında gözaltına alınan 7 zanlıdan 6'sı tutuklanmıştı. Suç örgütü üyelerinin, yapılan işler için ''özel tarife'' hazırladığı öne sürülmüş, Yargıtay kararı onama ve bozmaya 35 bin lira alan suç örgütünün, suçun ağır cezalık olması halinde 50 bin lira, tahliye kararı için 15 bin lira, hazine davaları için 50 bin lira, kamu kurumlarında iş yeri değiştirme için 5 bin lira, vergi borcu sildirme için 4 bin 500 lira, memur ve müdür atamaları için 5'er bin lira aldığı ileri sürülmüştü. Çete elebaşı Deniz K'nın kendisini Yargıtay hakimi olarak tanıtıp 50 müştekiden 1 milyon liraya yakın para aldığı iddia edilmişti. Çetenin iş vaadinde bulunduğu kişileri İstanbul Sultanahmet Meydanı'nda toplayarak kişi başı 500 lira aldıkları da ileri sürülmüştü.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a