banner153
banner230
banner203

Kırmızı çizgiler ayaklar altında
MHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Bölükbaşı, son 6-7 yıldır sürdürülen dış politika sonrası Türkiye'nin üç kırmızı çizgisinin ayaklar altına alınarak çiğnendiğini ileri sürdü

Türkiye dışlandı
Bölükbaşı, Türkiye'nin Irak politikasına yön veren ve 'kırmızı çizgisi' olarak adlandırılan Kuzey Irak'ta bağımsız bir Kürt devletinin oluşumunun önlenmesi, Iraklı Türkmenlerin yeni siyasi süreçler ve yapıların dışında bırakılmaması ve PKK'nın Irak'ın kuzeyini Türkiye'ye karşı ikinci bir saldırı unsuru olarak kullanmasının önlenmesinin son 6-7 yıldır sürdürülen dış politikalarla çiğnendiğini iddia etti. Bölükbaşı, 'Türkiye bu gün Irak'ta gelişmelerden tamamen dışlanmıştır. Irak'taki gelişmeleri kontrol etmek bir yana oradaki gelişmelerden etkilenir hale gelmiştir' dedi.

ANSİAD'a konuk oldu
MHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Bölükbaşı, Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD) tarafından düzenlenen 'Türkiye'nin seçimlere gidilen süreçte iç ve dış politika gündemini' konulu toplantıya katıldı. Bölükbaşı, burada yaptığı değerlendirmede, Türkiye'nin iç ve dış politika gündeminin sürekli değiştiğini bu yüzden takip etmenin güç olduğunu savundu. 1 Mart 2003 teskeresi sonrası süreci yakından takip ettiğini belirten Bölükbaşı, '1 Mart 2003 tarihi her akımdan Türkiye için bir dönem noktası olmuştur' diye konuştu.
Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a