banner244
banner203

Kızdıran billboard

Bakanların ismi geçiyor
Ana arterler başta olmak üzere turizm şehrinin kalabalık noktalarındaki bilboardlara asılan afişlerde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Bakanlar Kurulu üyelerinin isimleri dikkat çekiyor. Bunların aksine CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun isminin geçtiği bir afişin bulunmaması dikkat çekiyor. En dikkat çekici afiş ise Kılıçdaroğlu'nun dillendirdiği 'Recep Bey' yazılı olanı. Afişte 'Recep Bey, Atatürk Parkı'na çöp atarken yakalandı.' ibaresi yer alıyor. Kabinede ismi bulunan bakanların bazılarının ismini geçtiği afişlerde ise şöyle yazıyor: 'Bülent Bey, arabadan çöp atarken yakalandı, Nimet Hanım Güllük'te falezlerden çöp atarken yakalandı, Hüseyin Bey, Yavuz Özcan Parkı'na çöp atarken yakalandı.'

Recep Bey afişleri çoğunlukta
ޞehrin birçok noktasına asılan afişlerin arasında 'Recep Bey' yazılı olanların sayısının fazla olması ise dikkatlerden kaçmıyor. AK Parti İl Başkan Vekili Ömer Duman, yazılan bu afişlerde ilk olarak kasıt aramadıklarını, fakat CHP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ın Antalyalı seçmenlerine hakaret ettiğini düşündüğünü ifade etti. 'Antalya seçmeni çöp atar durumda mı?' diyen Duman, kendilerinin olaya farklı noktadan baktıklarını, isimlerin üzerinde çok fazla durmadıklarını söyledi. Duman, belediyenin toplayamadığı çöpleri vatandaşın üzerine yıktığını belirtti. Konunun takipçisi olacaklarını ifade eden Duman, yargıya gidebileceklerini ifade etti.

Başbakan'a hakaret
Afişlerin Antalya Büyükşehir Belediyesi grafik-tasarım servisi tarafından hazırlatıldığı, toplumu bilinçlendirmek için kaldırım işgali ve gürültü kirliliği konusunda da çeşitli afişlerin asılacağı öğrenildi. Antalya'daki afişleri yorumlayan vatandaşlar da belediyeyi suçladı. Önünden geçtiği afişin dikkatini çektiğini belirten Muharrem Arı, yapılanların Başbakan Erdoğan'a hakaret olduğunu vurguladı. 'Recep Bey' ifadesinin Başbakan Tayyip Erdoğan'ı kastettiğini düşünen Orhan Yıldız da şunları söyledi: 'Kasıtlı bir şey, yanlış. Siyasette her zaman için edepli ve hayayı yerine getirmek lazım, böyle şeyler yapmamak lazım.' Öte yandan Antalya Büyükşehir Belediyesi 12 Eylül'de yapılan referandum öncesi de sokaklara 'Hayır' içerikli toplumsal mesaj veren bilboardlar astırmıştı. Bu bilboardlar Antalya Valiliği tarafından toplatılmıştı.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a