banner153
banner230
banner203

Konyaaltı’na kapalı pazar

Konyaaltı Belediyesi inşa ettiği modern kapalı semt pazarlarıyla hem bölgeye değer katıyor hem de pazar alışverişi yapan bölge halkını yazın güneşten kışın ise yağmur ve çamurdan koruyor. Konyaaltı'nda 6'ncı kapalı semt pazarını Öğretmenevleri Mahallesi'nde hizmete açan Konyaaltı Belediyesi, iki yeni kapalı pazar daha yapacak. Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Uncalı ve Hurma mahallelerine yapılacak kapalı semt pazarlarıyla ilgili Antalya Semt Pazarcılar Odası Başkanı İsmail Öz ile protokol yaptı. Konyaaltı Belediyesi Ahmet Tunç Salonu'nda yapılan protokole pazarcı esnafı da katıldı.

İki yeni pazar yeri daha
Böcek, Uncalı Mahallesi'nde 4 bin 201 metrekare büyüklüğündeki 20 bin 263 ada bir parsel arsa üzerinde imar planı tadilatı yaptıklarını ve burayı son derece modern ve kullanışlı pazar yeri olarak yeniden planladıklarını söyledi. Hurma Mahallesi'nde 277 Sokak'ta yer alan 4 bin 94 metrekare büyüklüğündeki arsanın da yine kapalı pazar yeri olarak planlandığını ifade eden Böcek, bu pazar yerlerinin yapım kararı için de meclisten tam destek aldıklarını kaydetti. Böcek, Oda Başkanı İsmail Öz ile yaptıkları protokolle pazar yerlerinin yapım işlerini hızlandırdıklarını söyledi.

Pazarcı esnafından destek
Oda Başkanı İsmail Öz, Hurma ve Uncalı mahallelerine yapılacak iki yeni pazar yeriyle ilgili yaptıkları protokole pazarcı esnafı olarak imza attıklarını söyledi. Başkan Böcek'e yaptığı katkılardan dolayı teşekkür eden Öz, yeni kapalı pazar yerlerin kısa sürede hizmete açılacağını söyledi. Konyaaltı Belediyesi ve Antalya Semt Pazarcıları Odası arasında gerçekleştirilen 'protokol töreni' sonrasında en nizami ve hijyenik pazar tezgahı sahibine de plaketi takdim edildi. Konyaaltı'nda kurulan pazar yerlerinde çiçekçilik yapan Murat Dağ, en nizami ve hijyenik pazarcı seçildi. Murat Dağ'a plaketini Başkan Böcek takdim etti.

DHA

 

 

 

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a