banner153
banner230
banner203

KONYSİAD’ın konuğu Uysal

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Konyaaltı Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (KONYSİAD) düzenlendiği kahvaltı programının konuğu oldu

 

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Muratpaşa'da temel ve sosyal belediyecilik alanlarında yapılan çalışmaları anlattı. Tüm bu çalışmalarda nihai amacının insana dokunmak, hayatı değiştirip, yaşam kalitesini yükseltmek olduğunu kaydeden Başkan Uysal, özellikle yerel yönetimlerde 'çılgın proje' gibi tanımlamalara katılmadığını söyledi. Bu anlayışın genelde kendisini ifade etmek için 'Dubai Vizyonu' gibi kavramlar ürettiğini aktaran Başkan Uysal, "Komik. Yüksek binalar olunca vizyon sahibi olduğunu düşünülüyor ama Dubai, bilen biliyordur, oradaki sosyal dokuyu, o binaları yapanların durumunu. Antalya için Dubai vizyonu komiktir. Dubai için Antalya vizyonuna bakmak lazım" diye konuştu.

 

Antalya vizyonu önerisi

Antalya için bir vizyon ortaya konacaksa bunun kültür ve turizm kavramlarıyla kurgulanması gerektiğinin altını çizen Başkan Uysal, şunları söyledi; "Antalya için bir vizyon belirleyeceksek; bir baştan bir başa çok rahat gezilebilen, asayişi mükemmel, antik kentlerinde dünyanın her yerinden gelen arkeologların dolaştığı bir şey hayal etmemiz lazım. 400 antik kentimiz var, birçoğunda bekçi yok. Antalya için büyük bir kültür şehri, kaliteli ve nitelikli turizm şehri kurgulamamız lazım. Bunun arkasından da ticaret doğal olarak gelecektir. O cazibeyi ortaya koyabildiğimizde, dünyayla akredite ve entegre olduğumuzda insanları Antalya'dan kovsanız da gitmezler. Antalya, müthiş ve inanılmaz bir yer."

 

Kentin bir parçası gibi

Bu bakış açısı içinde Muratpaşa'da dolayısıyla Antalya'nın kalbinde bir yerel yönetim pratiğini hayata geçirmeye çalıştıklarını ifade eden Uysal, "Toplamda şehrin hayat kalitesini arttırıyorsanız mucize proje budur. Çılgın projelere değil akılcı projelere ihtiyaç var. Gerçek vizyon bu" dedi. Antalya'nın bugün kenti dünya ile buluşturacak çalışmalara ihtiyacı olduğunu aktaran Uysal, "Bir iki yıldızın Antalya'ya getirilmesinden bahsetmiyorum. Sanatçıların, bilim insanlarının, iş adamlarının Antalya'nın bir parçası haline getirilmesini kastediyorum. Onları Antalya'nın bir parçası gibi düşünmek kentin tanıtımında büyük bir kolaylık sağlar. Başta bir miktar yatırım yapmanız gerekir ama bence Antalya uzun vadede o yatırımı sağlayabilir" diye konuştu. Konuşmasının ardından günün anısına, Başkan Uysal'a KONYSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Bora Terzioğlu ve Erdal Atılgan tarafından plaket takdim edildi. Program aile fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.

DHA

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a