banner244

Köylülere su brifingi

Manavgat Kaymakamı Hacı İbrahim Türkoğlu ve İller Bankası Bölge Müdürü Yakup Koç, Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu'nun Serik ve bazı beldelerin su ihtiyacının giderilmesi için Beşkonak'tan su alınacağını açıklamasının ardından protesto gösterisi yapan köylüleri ziyaret etti

Manavgat Kaymakamı Türkoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, Beşkonak'ta vatandaşlarla biraraya geldiklerini ve su alımı konusunda köylülerin sorularını yanıtladıklarını kaydetti. Köylülerin ekonomik olarak rafting ve turizme bağımlı olduklarına dikkati çeken Türkoğlu, ziyarette vatandaşları su alımı konusunda aydınlattıklarını söyledi. Kaymakam Türkoğlu, Serik ve beldeleri için Beşkonak'tan alınacak su miktarının, mevcut suyun sadece 36'da biri olduğunu belirterek, ''Bölgede suyun debisinin en düşük olduğu ay, Eylül ayı. Eylülde saniyede 36 metreküp su akıyor. Buradan debinin en düşük olduğu ayda bile alınacak su miktarı bin 23 metreküp. Yani hiçbir şekilde ne raftingi, ne de turizmi etkileyecek'' dedi.

Toplantıda köylülerin suyun aşağıdan alınması konusunda istekleri olduğunu anlatan Kaymakam Türkoğlu, suyun aşağıdan alınması halinde üst kesimlerde kesinlikle rafting yapılamayacağını da vatandaşlara anlattıklarına değindi. Bölgeden su alımının rafting ve turizme olumsuz etkisi olmayacağını savunan Türkoğlu, ''Eğer böyle bir şey olursa, bu işe asla 'Evet' demem'' diye konuştu.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a