banner244

Kredi Garanti Fonu Antalya'da

Kredi piyasalarında KOBİ'lere ihtiyaç duyduğu teminatı sağlamak, yeni KOBİ kuruluşlarını cesaretlendirmek ve çoğaltmak hedefiyle kurulan Kredi Garanti Fonu'nun Antalya ޞubesi, ATSO Hizmet Binası için faaliyete geçti

KOBİ'lerin rekabet gücü
ATSO Başkanı Çetin Osman Budak KGF'nin KOBİ'lerin finansal sorunlarının çözümüne yardımcı olmak, yenilikçi ve istihdam yaratıcı yatırımların önünü açmak ve KOBİ'lerin rekabet gücünü arttırmak amacıyla kurulduğunu bildirdi. KGF kefaletinden, KOBİ kapsamında sayılan esnaf ve sanatkar, serbest meslek mensupları, tarımsal işletme ve çiftçi vasıflarını taşıyan gerçek veya tüzel kişi işletmelerin yanı sıra, başarı vadeden genç ve yaratıcı girişimcilerin de yararlanabileceğini belirten Budak, KGF'nin iyi iş fikirlerinin önündeki teminat yetersizliği engelini ortadan kaldırdığını kaydetti.

Sektör ayırımı yok
Budak, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK), Türkiye Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler, Serbest Meslek Mensupları ve Yöneticiler Vakfı (TOSYÖV), Mesleki Eğitim ve Küçük Sanayii Destekleme Vakfı (MEKSA) ile kamu ve özel sektörde faaliyet gösteren 20 bankanın ortaklığında kurulan KGF'nin, sektör ayrımı yapmaksızın tüm sektörleri kefaletiyle desteklediğini belirtti.

Kredide sınırlaması bulunmuyor
Budak, Banka kredisi olanaklarına büyük işletmeler kadar kolay ulaşamayan küçük işletmelerin teminat problemi, KGF kefaleti ile giderilmekte, bu sayede KOBİ'lerin de banka kredileri kullanma imkanı doğmaktadır. Çalışan sayısı 250'yi, yıllık cirosu ve aktif büyüklüğü 25 Milyon TL'yi aşmayan işletmeler KOBİ olarak kabul edilmekte olup, sektör ayrımı yapılmaksızın tüm KOBİ'lerin talepleri değerlendirilmektedir dedi. KGF'nin bir kefalet kuruluşu olduğundan doğrudan kredi vermediğini, bankalarca tahsis edilen her tür krediye kefalet verdiğini belirten Budak, kredi türü konusunda bir sınırlama bulunmadığını söyledi.
Budak, ATSO Hizmet Binası içinde faaliyet gösteren KGF ޞubesi'ne 0 242 314 38 12 numaralı telefon ya da www.kgfantalya.com.tr web sitesinden ulaşabileceğini sözlerine ekledi.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a