banner153
banner192
banner203

Kreşli pazar

Antalya’nın içerisinde çocuk oyun evi olan ilk kapalı pazarı Sedir, hizmete açıldı. Muratpaşa Belediye Başkanı Uysal, “Antalya’ya yakışan pazar yerleri yapmaya devam edeceğiz” dedi

Muratpaşa Belediyesi ile Antalya Seyyar ve Sabit Sebzeciler, Meyveciler Esnaf Odası ortaklığı ile yapılan Sedir Mahallesi Kapalı Pazar Yeri, düzenlenen törenle hizmete açıldı. Törene; CHP İl Başkanı Mustafa Erdem, Muratpaşa İlçe Başkanı Ahmet Kumbul, Gümrük ve Ticaret İl Müdürü Seval Yasak Dizerkonca, AESOB Başkanı Adlıhan Dere, Seyyar ve Sabit Sebzeciler, Meyveciler Esnaf Odası Başkanı Metin Bucak, Muratpaşa Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Turgut Bucak ile muhtarlar ve semt sakinlerini katıldı.

 

Açık pazar kalmayacak

Açılışta konuşan Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, göreve geldiği günden beri belediye hizmetlerini iki kategoride ele aldıklarını belirterek, “Çöp, asfalt, kaldırım vs. gibi temel belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra sosyal belediyecilik hizmetlerini de aynı paralelde yürütüyoruz. İşte bu kapsamda hizmetlerden biri de kapalı halk pazarlarımız. Günlük hayatı felç eden sokak pazarları Muratpaşa’ya yakışmıyor. Zaten bu yıl sonuna kadar sokak arası pazarların kaldırılması gerekiyor. Biz de mümkün olan yerlerde kapalı pazar yerlerimizi yapıyoruz” diye konuştu.

 

Sırada Cuma Pazarı var

Sedir’de hali hazırdaki alanı, içerisinde çocuk oyun evi ve mescit bulunan modern bir pazar yerine dönüştürdüklerini anlatan Uysal şöyle devam etti; “Tüm pazarlarımızı komşularımızı mağdur etmeyecek şekilde kitap gibi yapıyoruz. Önümüzdeki günlerde de Kızılsaray Mahallesi’nde bulunan Cuma Pazarını kaldıracağız.” Konuşmasının ardından Sedir Mahallesi Muhtarı Hasan Kahraman, Başkan Uysal’a günün anısına bir plaket takdim ederken, Seyyar ve Sabit Sebzeciler, Meyveciler Esnaf Odası Başkanı Bucak da antika bir pazarcı terazisi hediye etti.

 

Çocuklarla oyun oynadı

Başkan Uysal törene katılan protokolle birlikte Sedir Kapalı Pazar Yeri’nin açılış kurdelesini kesti ve pazarı dolaşıp evinin pazar alışverişini de yaptı. Uysal’ın alışverişte naylon poşet yerine pazar filesi kullanması dikkat çekti. Alışverişin ardından, Sedir Kapalı Pazarı’nın oyun evini de ziyaret eden Muratpaşa Belediye Başkanı Uysal, çocuklarla bir süre oyun oynadı. Sedir Mahallesi’nde 1500 metrekare alana kurulu kapalı semt pazarı çocuk oyun evi, pazarın kurulduğu perşembe günleri hizmet verecek. Alışveriş için gelen aileler, istedikleri takdirde çocuklarını oyun evine bırakacak. Anneler, babalar, pazar yerlerini kalabalığına çocuklarını sokmadan alışverişlerini rahatlıkla yapabilecek.

Yunus ERDOĞAN

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20