banner153
banner230
banner203

Kruvaziyerlerin yeni rotası Antalya

AIDA'dan Antalya seferi
Antalya'da faaliyette bulunan gemi acentesi Ak-İş'in Yönetim Kurulu Başkanı Ata Küner, yaptığı açıklamada, Avrupa'nın en büyük kruvaziyer şirketlerinden AIDA'nın 2 bin 200-2 bin 500 yolcu kapasiteli yeni yolcu gemilerinin bu yıl da Antalya'ya seferler düzenleyeceğini bildirdi. Geçen yıl Alman ağırlıklı olmak üzere bir çok ülkeden Antalya'ya turist taşıyan AIDA'nın, bu yıl 28 sefer yapacağını belirten Küner, kruvaziyer turizm şirketlerinin Mısır, Libya, Cezayir ve diğer Kuzey Afrika ülkelerindeki karışıklıklar nedeniyle rotalarını Türkiye ve Antalya'ya çevirdiğini söyledi.


Fiyatlar uygun
Bu yıl kruvaziyer turizmin daha da zenginleşeceğini anlatan Küner, şöyle devam etti: ''Geçen yıl AIDA Alman ağırlıklı olmak üzere Avrupa'nın çeşitli ülkelerinden orta ve üst gelir grubundan turistleri Antalya'ya getirmişti. Antalya limanı 'indi-bindi' limanı oldu. Bu yıl turist profili daha da zenginlenecek. Kruvaziyer gemilerde İngilizler ve Fransızlar da ağırlıklı olacak. Kuzey Afrika ülkelerindeki karışılıklar nedeniyle kruvaziyer şirketleri Türkiye'yi tercih etmeye başladı. Çünkü fiyatlarımız da Avrupa'ya göre çok uygun.''

200 bin turist bekleniyor
Global Yatırım Holding tarafından işletilen Antalya Limanı'nın yetkilileri, geçen yıl Avrupa ülkelerinden Antalya Limanı'na lüks yolcu gemileriyle 139 bin turist geldiğini bildirdiler. Kruvaziyer sezonunun 29 Nisanda başlayacağını belirten Antalya Limanı yetkilileri, AIDA şirketi dışında yine Avrupa'nın en büyük kruvaziyer şirketlerinden COSTA Cruise ve Azamara Cruise şirketlerinin de Kuzey Afrika ülkelerindeki olaylar nedeniyle rotasını Antalya'ya çevirdiğini kaydettiler. Yetkililer, kruvaziyer gemilerin bu yıl Antalya limanına 96 sefer yapacağını ve lüks yolcu gemileriyle bu yıl Antalya'ya 200 bin turistin gelmesini beklediklerini vurguladılar.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a