banner153
banner230
banner203

Küfürlü düello

Lara'daki mobil arazisinin oyçokluğuyla satış kararı için CHP'li Muratpaşa Belediye meclis üyeleri küfürlü düelloyla birbirine girdi. Başkan Evcilmen sert tepki gördü. Meclis üyeleri olayları doğruladı.

Küfürlü düello, Salı günü yapılan Muratpaşa Belediye Meclisi öncesi CHP Muratpaşa grup toplantısında yaşandı. Meclis öncesinde, mecliste görüşülecek maddeleri görüşmek için dün öğle saatlerinde CHP Muratpaşa İlçe Teşkilatı'nda belediye başkanı, ilçe yöneticileri ve meclis üyeleri bir araya geldi. Burada bazı meclis üyeleri arasında hakaret ve küfürlü sözler hava da uçuştu. İddiaya konu olaylar, dün akşam bir e-mail adresinden basın mensuplarına gönderilen elektronik postayla öğrenildi. Elektronik postada yazılan iletilerin sorulduğu bazı meclis üyeleri, e-posta içeriğindeki ifadeleri doğruladı.

Karşı çıkmıştı
Lara bölgesinde falezler üzerinde mobil arazisi olarak bilinen belediyeye ait paha biçilemez arsanın satışı ile ilgili karar, CHP'li Süleyman Evcilmen yönetimindeki Muratpaşa Belediyesi'nin Kasım 2012 meclisinde oy çokluğu ile alınmıştı. CHP'li meclis üyeleri Zühre Yolcu, Gültekin Otur, Cem Balkan ve Avukat Figen Çalıkuşu; kendi partilileri olan 14 yıllık belediye başkanı Süleyman Evcilmen'in 3 bin 800 metrekare dolayındaki denize nazır falezler üzerindeki araziyi 'sağda solda kalmış değersiz arazi' olarak gösterip satmak istemesine karşı çıkmıştı.

Hani değersiz araziydi
Sağda solda kalmış değersiz araziler' olarak lanse edilen ama satış günü Antalya'nın en değerli arazisi olduğu ortaya çıkan araziyle ilgili satış kararı için bu 4 meclis üyesi çekimser oy vermişti. Üyeler, falezler üzerine bina yapılmasına karşı gelmiş, belediyeye ait arazinin falez üzerinde olduğu için belediyede kalmasını istemiş, kandırıldıklarını düşünmüştü. 4 meclis üyesi çekimser oy verince arazi satışı için istediği sonucu olamayan Başkan Evcilmen, bir gazeteye beyanat vererek bu meclis üyelerini 'hain' ilan ederek ihanetle suçlamıştı.

Bir anda büyüdü
Satılacak araziyi iddia o ki fuhuş yuvası olarak nitelendirince bölgede evleri olan mahalle sakinleri de çileden çıkmıştı. Bugüne kadar karara bağlanan 1500 meclis maddesinde sadece 4 maddeye çekimser oy vermelerine rağmen çekimser oy verdikleri için 'AK Parti'ye yakın olan, onlara çalışan meclis üyeleri' olarak lanse edilen CHP'li meclis üyeleri grup toplantısında Evcilmen'e ve ekibine iddia o ki çok sert çıktı. Evcilmen'in gazetecilere verdiği beyanatların ardından susup geri çekileceklerini tahmin ettiği 4 meclis üyesine fırça çekmek istedi. Ancak Evcilmen hiç beklemediği bir direnişle karşılaştı.

Karacaoğlan kimdir kavgası
Gültekin Otur'un 'Meclis üyelerine hakaret eden sahte Toros Karacaoğlan kimdir' sorusu üzerine Evcilmen'in parmağı ile gösterdiği öne sürülen meclis üyesi İbrahim Akkaya devreye girdi. Akkaya; hedefindeki isim meclis üyesi Gültekin Otur'a iddia o ki 'Torosların Karacaoğlan'ı benim, ama sen a.ısın' dedi. Otur'u arkadaşları sakinleştirirken, hızını alamayan Akkaya, kendisine müdahale eden ve nezakete davet eden meclis üyesi partidaşı Cem Balkan'a ise 'Sen konuşma lan p. . k' diye bağırması ortamı daha da gerdi. Akkaya; Otur'dan özür dilemedi ama iddia o ki baskılar ve tepkiler üzerine Cem Balkan'dan özür diledi. Olayın sorulduğu meclis üyelerinin ifadesine göre Cem Balkan bu özrü kabul etmedi.

Kaçağı ben yapmadım
Tartışmaları seyreden başkan Evcilmen'in iddia o ki ikinci parmak işareti ile meclis üyesi ve başkan vekili Hüseyin Kazancı devreye girdi. Kazancı meclis üyesi Av. Figen Çalıkuşu'na 'Sen kimsin, necisin. Sen nerden geldin, ne iş yaparsın' diye bağırdı. Bunun üzerine, Çalıkuşu da 'Ben kiraladığı küçücük dükkanın sonradan 330 metrekare fazladan kaçağı ortaya çıktığında; yıkım kararı alınınca, kendi belediyesine dava açtıran meclis üyesi değilim' cevabını verdi.

Kazancı çıldırdı iddiası
Kazancı'nın sakince verilen bu cevap karşısında öfke krizine girdiği, kendi göğsüne yumruklar atarak 'Bizden ne istiyorsunuz. Bizden ne istiyorsunuz. Yeter çek git artık' diye kendi etrafında döndüğü bunun üzerine salonda gülümsemelere yol açtığı öne sürüldü.
Başkan Evcilmen, bu sırada iddia o ki 'Bana belediye başkanlığı mı öğretiyorsunuz. Benden siz öğrenmeye çalışın. Boş boş konuşuyorsunuz. Bu işler sizin bildiğiniz gibi değil. Ben başkanım' dedi. Çalıkuşu, Evcilmen'in satmak istediği arazilere ve plan tadilatlarına karşı birkaç dava açan kişi olarak biliniyor. ޞükrü AĞIRMAN

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a