banner244

Kumbara istedi

Muratpaşa Belediyesi'nce düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları, kent meydanında Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasıyla başladı. Törene; Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul, CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin, İYİ Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Mustafa Gönenç, meclis üyeleri, öğrenciler ve veliler katıldı. Muratpaşa Belediyesi kreş öğrencisi Eylül Mira Çeker'in Andımızı okurken, tüm katılımcılar hep bir ağızdan eşlik etti. Törende ayrıca Muratpaşa Belediyesi kreşlerinin öğrencileri 23 Nisan şiirleri okudu.

Kıymetleri giderek artıyor
Başkan Uysal, törende yaptığı konuşmada; Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aydınlanma önderlerinin Kurtuluş Savaşı'nın öncesinde, sırasında ve büyük zafer sonrasında millet iradesinden vazgeçmediklerinin altını çizdi. Uysal, "Kendileri yetki kullanmak yerine milletin geleceğinin aydınlık, muasır uygarlık düzeyinin üzerinde olmasını yeğ tuttular. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aydınlanma önderlerini minnetle, hasretle, sevgiyle, saygıyla anıyorum. Aradan 100 yıl geçti, onların kıymetleri giderek artıyor. Tarihte kalacaklarına, bugün dünya üzerindeki davranışlar ve seviye görüldüğünde değerleri daha da artıyor. Artmaya da devam edecek. Çocuklarımızın; fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür, bahtları ve yolları açık olsun" dedi.

Kavga ve kötü söz istemiyoruz
23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında Muratpaşa Belediye Başkanı Uysal ve Başkan Yardımcıları da görevlerini çocuklara devretti. Başkan Uysal, koltuğunu Muratpaşa Belediyesi Kreşi öğrencisi 6 yaşındaki Karan Yücel'e devretti. Karan Yücel, kreş ve parklar için Başkan Uysal'a teşekkür ederken tasarrufun önemine dikkat çekerek Muratpaşa Belediyesi'nce çocuklara kumbara dağıtılmasını önerdi. Başkan yardımcıları Muratpaşa Belediyesi Kreş öğrencileri 6 yaşındaki Ela Trışaola ve 5.5 yaşındaki Ela Yungucu ise oyuncaklarla dolu parklar yapılmasını isterken, “Biz okulda arkadaşlarımızla kavga etmiyor, birbirimize kötü söz söylemiyoruz. Ama anne babamız televizyonda haberleri izlerken birbirlerine kötü söz söyleyen, kavga eden insanlar görüyoruz. Kimsenin kavga etmemesini, birbirlerine kötü söz söylemesini istemiyoruz" dedi. Başkan Uysal ve katılımcılar daha sonra çocuklarla birlikte pasta kesti.
DHA


Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a