banner244

Laf çok icraat yok

HAS Parti İl Başkanı Av. Ali Aktaş, Akaydın'ın kent merkezindeki yolları güzelleştirmesi için 'Büyük vaatlerinin altında ezilen Akaydın'ın vitrine dönük olarak yaptığı bu çalışmalar 'ölü yüzü pudralama' faaliyetleridir. Akaydın, Marie Antoinette gibi' dedi

Büyük sözler unutuldu
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ı eleştiren HAS Parti İl Başkanı Av. Ali Aktaş, Büyükşehir Belediyesi'nin kapalı yol projesini değerlendirdi. Işıklar Caddesi'nden sonra Kazım Özalp Caddesi'nin de (Kapalı Yol) güzelleştirilmesinin takdir edilecek çalışmalar olduğunu belirten Aktaş, 'Bunlar güzel ancak sadece şehri makyajlama çalışmalarıdır. Sayın Akaydın seçim döneminde verdiği büyük sözlerin hiçbirini yerine getirmemektedir. Büyük vaatlerinin altında ezilen Akaydın'ın vitrine dönük olarak yaptığı bu çalışmalar 'ölü yüzü pudralama' faaliyetleridir. Akaydın, Marie Antoinette gibi' dedi.

Yaptığı en iyi şey festival
Aktaş, 'Akaydın sadece görüntü ve laf üretiyor. ޞehrin geleceğini etkileyecek gerçek projeleri ise unuttu. Yaptığı en iyi şey Antalyalının kaynaklarını bira festivallerine aktarmak. Yaparsa Hoca Yapar lafını ve mega projelerini unuttu. Görsel düzenlemelerle günü kurtarmaya çalışıyor' dedi. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ın 2009 yerel seçim kampanyası sırasında verdiği vaatleri hatırlatan Has Parti İl Başkanı Ali Aktaş 'Makyajlama çalışmalarından başka bir iş yapamayan Sayın Akaydın seçim vaatlerini ne zaman yerine getirecek. Madem kendisi bu tip süsleme ve göz boyama işlerini iyi başarıyor şehri güzelleştirmeye yönelik verdiği sözleri de yerine getirsin' dedi.

Diğer projelere ne oldu
Aktaş şöyle konuştu: 'Akaydın'ın şehri güzelleştirmeye yönelik verdiği sözlerinden olan 'Yavuz Özcan Parkı ve Karaalioğlu Parkı Panaromik teleferik hattı', 'Tünektepe panaromik teleferik hattı', 'Dokuma Kent Parkı ve yönetim yerleşkesi', 'Boğaçayı Yat Limanı ve Rekreasyon Alanı', 'Topçam ve Sıçan Adası Balıkçı Korunağı ve Turizm Alanı', 'turizm merkezleri ve ilçelerin raylı sistemle bağlanması', 'şehiriçi deniz otobüsü seferleri' gibi vaatlerine ne oldu. Sayın Akaydın seçim kitapçığında bu projelerin ön etütlerinin yapıldığından bahsediyor ama seçimden sonra gündeme getirdiğini hiç duymadık. Sayın Akaydın sadece görüntü ve laf üretiyor. ޞehrin geleceğini etkileyecek gerçek projeleri ise unuttu. Yaptığı en iyi şey Antalyalının kaynaklarını bira festivallerine aktarmak. Yaparsa Hoca Yapar lafını ve mega projelerini unuttu. Görsel düzenlemelerle günü kurtarmaya çalışıyor.

Aç karnına manzara izle
Sayın Akaydın seçim kitapçığında Ankara'dan gelen hazır paralar ile birkaç AKP'li müteahhidin zengin edildiğini ama kendi mega projelerinin ise Antalya'nın kaderini değiştirecek ve hepimizi topyekun zenginleştirecek projeler olduğunu iddia etmişti. ޞimdi kendisinin yaptığı makyajlama çalışmaları ile kim zenginleşecek, Antalyalı mı? Yoksa bu çalışmanın ihale edildiği müteahhitler mi? Sayın Akaydın Antalya'yı zenginleştirecek projelerden vazgeçmişe benziyor. Ona göre Antalya 12 ay çalışıp 12 ay kazanacaktı. Ne oldu? Marie Antoinette'nin 'ekmek bulamazlarsa pasta yesinler' dediği gibi şimdi kendisi yoksulluğu ve işsizliği sona erdirme sözü verdiği Antalyalıya 'Aç karnına kapalı yola gel ışıklandırmayı ve görsel güzelliği izle' demektedir. Dükkanına müşteri girmeyen esnafa 'Kapıya çık dışarıyı seyret. Antalya ne güzel değil mi' demektedir. Biz şimdi kendisine soruyoruz, seçim kampanyanızda esnaf için bahsettiğiniz Bereketli Olsun Projesi'ne ne oldu? Unuttunuz galiba. Her vaadinizi unuttuğunuz gibi.'

ޞükrü AĞIRMAN

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a